Metalik tadı nasıl engelleyebilirim

Sevgili Bira severler,
Yaptığım tüm biralarda yoğun metalik tad alıyorum. Bu durumu nasıl engelleyebilirim? Metalik tadın kapaktan gelebileceği düşüncesi ile streç film ile kapladıktan sonra kapaklama yapmayi düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşmanız ricasıyla.
Sevgiler

kapaktan olsa hepimiz aynı tadı alıyor olmalıydık. başka bir nedeni olmalı.

Ben kendi biralarımda o tadı almıyorum fakat benim biralardan içen 1 arkadaşım hafif metalik bir tat aldığını söylemişti. Bu tadın maya tadı olarak dillendirilen tat olabileceğini düşünmüştüm o an. Ama kaynağını bilemiyorum. Yoğun metalik tat olarak belirtmişsin özellikle, dediğim gibi ben hiç almadım kendi biralarımda, sadece bir arkdaşım da hafif olarak aldığını söyledi. Maya tadını metalik tat ile benzeştirebilir miyiz fikri olan var mıdır?

Metalik tadın maya tortusundan kaynaklandığına dair bir tecrübem oldu.
Kovanızı taşıyor musunuz şişelemeden hemen önce?
Sallandığında tortu şişelere daha fazla geliyor olabilir.
Bu şekilde daha çok metalik tat alıyor olabilirsiniz.

İkinci fermantasyonu denemenizi öneririm; yani fermentasyon 4-5 günde hızını kaybedince, biranızı başka bir kovaya aktaıp dipteki tüm tortudan kurtulun. Muhtemelen o metalik tad da gidecektir. Küçük ihtimal ama bir de suyunuzu değiştirip deneyin
Kola gelsin :slight_smile:

Metalik tadin bir nedeni de oksidasyondur. Biranizi doldururken havalandirmamaya ve yavaş doldurmaya (muslugi yarim acarak) dikkat etmenizi öneririm.

Metalik tat çeşitli nedenlerle oluşabilir. Bira okside olduğu için bu tat alınabilir mesela. örneğin birayı yaparken sıcak suda şeker/dme eritiyoruz sonrasında kiti boşaltıyoruz. işte bu aşamalar önemli. eğer sıcakken çok fazla karıştırıyorsanız metalik tada sebep olabilirsiniz. Mesela ben şeker, dme ve kit iyice çözünsün diye bolca karıştırmıştım ilk biramda. ardından metalik bir tat elde etmiştim :smiley: hava aldırmadan, çırpma şeklinde değil dairesel hareketlerle karıştırmıştım oysaki. ama süresi de önemliymiş bunu gördüm. kararında karıştırmak lazım.:slight_smile: bunun dışında da pek çok şey sebep olur yani. benim tavsiyem, birayı yaparken su ekleyip çalkaladıktan önce ve sonra birayı mümkün mertebe havayla haşır neşir etmemeniz

Merhaba,

Metalik tadı ben de alıyorum her kitte. Sanıyorum ki kapakla alakalı. Bu yüzden elimdeki kapaklar bitince birde şu havayı emen kapaklardan alıp deneyeceğim. Kapakladıktan sonra içinde kalan hava oksitlenme yapıyor sanırım. Satılan bir tür kapakta, mevcut havayı kapakladıktan sonra vakumlayarak dışarı atar gibi bir ibare okumuştum. Onu deneyeceğim bakalım.

Bu dertten muzdarip biri olarak sorunun kapaktan bağımsız bir durum olduğunu düşünüyorum. Çünkü kapandıktan sonra sıvının metal ile temas etme gibi bir durumu olmuyor. Kapak içindeki conda buna engel oluyor. Teneke kutuda çok uzun süre bekleyen mayşe bu sonuçta. Alacaksa metalik tadı ordan alır zaten.

Benim çözümüm dryhop yapmak oldu. Hem daha güzel aromalar alıyor, hem de maya tadı/kokusundan da aynı zamanda kurtulmuş oluyorum. Acılığın artması gibi bir durumda yok, mis gibi biram oluyor. MJ’nin APA’sını koklamalara, içmelere doyamamıştım!

Aynen size katılıyorum ŞOT lar maya kokusuna ve metalik tadına karşı birebir