Mexican cerveza bira kiti ve Açık Renk Sıvı Malt Özü

Bu gün mexican cerveza bira kitini kuracağım ve bunun içinde şeker kullanmak istemediğim için açık renk dme kullanmak niyetindeydim ne var ki sitede açık renk şerbetçi otsuz dme olmadığı için açık renk sıvı malt özü aldım ( zira bu birada acılık arzu etmiyorum) ve bununla kurmak niyetindeyim. şimdi sormak istediğim daha önce benzer şekilde sıvı malt özüyle kuran oldumu ve olduysa sonuç tatmin edici mi? aynı zamanda bir miktar şeker eklemesi yapmalı mıyım ? ya da konu hakkında ki görüşleriniz nelerdir. Birde bu kitte sıcaklık 15 C derece civarında olsa yeterli olur mu ?

Sıvı malt özü kullanmadım ancak bir fark olmayacaktır. Alkol oranını biraz daha artırmak isterseniz şeker atabilirsiniz. 15 derece sıcaklık düşük olur, 18 dereceye çıkartmaya çalışın.

Kit mayası ile kuracaksanız 20 derece gibi mayalama için uygun olur. LME zaten 1,2 kg şekere denk geliyor. Şeker eklemek yerine hacmi biraz daha düşürebilirsiniz. (20 lt. gibi)

Şişe şekeri ise 50cl için 750/360x2

işte malt özü 1 kg. şekere de gerek yok bence. yani ben olsam kullanmam.

teşekkürler evet bende şeker eklememenin en iyisi olacağı kanaatindeyim

Aynı kiti şekerli ve şekersiz yada karma şekilde kurdunuz mu yada tattınız mı fark nasıl

bunu kurmadım ama aynı tarifle yapılan coopers canadian blonde yaptım. 500 gr lme ve 400 gr şeker kullandım; ancak tekrar yapsam kesinlikle 1 kg lme ile yapardım…

Lme nin dme ye göre avantajı nedir