Mexican Cerveza Bira Kiti

Tavsiyem yaptığın aroma karışımını nasıl olduğunu anlaman için içtiğin bir bardak bira için bir kaç çay kaşığı koy ve tadının nasıl etkilediğine bak, önden bir fikir verebilir.

14günde fermantasyon tamamlandı. abv %4…2
31gündür şişedeler.
Limon tadı hayal ettiğim kadar baskın değil.Bira doldurmadan aynı bardakta nane limon içmişsinde biraz içine karışmış gibisinden.Yani bana yaz birası gibi hissettirmedi.
standart kit mayası 12gr kullanmıştım.
31 gün geçmesine rağmen hala maya tadı var buda içenleri bir miktar huzursuz ediyor.
Us 05 veya s04 le çok daha güzel bir bira olabilirmiş.
Birazda eşşeklik yapıp 2dme +400gr şeker kullandım buna rağmen %4.2 abv elde ettim.Sanırım çökelti miktarı fazla oldu bununda etkisi olabilir mi bilemiyorum.

Sonuç olarak meksikayla ilgili büyük hayallerim vardı.Evimin bireyi gönlümün efendisi olabilir mi acaba diyordum.
Ama birincilik halen export pilsnerde!

Coopers ile Muntons cerveza arasında çok tad farkı var, hangisini yaptınız?

Muntons Cerveza kurdum soğutucu kutumda 18-19 derece civarlarında 2 hafta, kit mayası tarif dışı olarak sadece 1kg şeker yerine 1.2 kg şeker koydum ne kadar farketmiştir bilemiyorum. Süper berrak, tortusu çok az bir bira. Acılık vardı biraz, bir önceki continental pilsen biramda da acımsılık olduğundan acaba bende yada ekipmanlardamı bir problem var diye düşünmeye başlamıştım, forumdan araştırmalarıma göre yanlış yaptığım birşey yok herhalde. Neyse 2 haftalıkken içmeye başladım acımsı ama güzel bir biraydı, şimdi bir ay oldu şişede ve bugünlerde çok keyifli bir bira oldu tadı oturdumu nedir kendini içirtiyor meret.
Yani güzel oldu.

Not: artık şişeleme şekeri olarak kesme şeker kullanıyorum, 750/360 x 2 ad. kullandım memnunum. işi çok kolaylaştırıp hızlandırıyor kesmeşeker.

Kovada mexican cerveza var, tarifine uygun olarak kendi mayasıyla 23 litre olarak kurdum. 2 gün sonra şişeleyeceğim. Kovadaki şırayı doldurduktan sonra temizlemeden ve mayalı tortuyu dökmeden elimde bulunan ’ yaz aşkı’ kitini kurmak istiyorum. Sonuçta ikisi de lager. Kurarken 1 kg şeker kullanacağım . Sorum şu: yeni kitin mayasını kullanmalı mıyım? Yada kullansam da kullanmasam da, eski kitin üzerine kurmak hata olur mu?

Kimseden yardım gelmeyince ben de dediğim gibi yaptım. Cervezayı şişeledim, tadı iyi geldi bana. Kovada çok az cerveza kaldı (1 litre kadar) . kovayı temizlemeden üzerine 1 kg şeker ve yaz aşkı kitini ekledim. Yaz aşkı lager kitinin mayasını kullanmadım. Bir güzel çalkaladım 21 litreye tamamladım. Bakalım nasıl olacak. Sonuçları paylaşırım. (kovada fokurdama 10 dakikada başladı, mayalar uyanık olunca uzun sürmedi. Bi dahaki sefere kuru malt özü ekleyeceğim ve şeker, kit eklemeden ortaya ne çıkacak bakalım.)

Daha önce forumda dediğiniz şekilde önerilmediğini okuduğumu hatırlıyorum sebebi ise kova kenarındaki kalıntılar vs kontamine olmaya müsait, onun yerine maya yıkayarak eklenmesini öneriyorlar bilemiyorum sizinki de yanlış olmayabilir. ama aklıma takılan tek konu şekeri suda çözüp soğutupta mı eklediniz yada bira özünü sıcak suyla çözdürüp eklemediniz mi? Zira bu durumda mayalar o sıcaklıkta ölmez mi?
yukarıda yazdığım gibi ceveza biranızı 1 ay bekletmeden içmemenizi öneririm ben öyle yapmadım ve pişmanım son 10 şişe falan kaldı, şeker gibi tadı, çok çoook güzel oldu tadı.