Mexican Cerveza hakkında acil yardım

Merhabalar herkese. 7 gün önce Mexican cerveza kurdum, kurulum sırasında 500gr şeker, 500 gr kuru malt özü kullandım. Soğuması uzun sürdü ve 21 derecede maya ekledim. İkinci gün maya çalışmaya başladı. Fakat dün akşam yani altıncı günde hava kilidindeki fokurdama kesildi ve yedinci gün hava kilidi eşitlenmek üzere. Çok acil yardımlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler

Ortam sıcaklığı nedir?

19 ila 22 derece arası değişken. kova sıcaklığı 20 ila 21 arası değişken

Sıcaklıklar normal görünüyor bence ama kovayı hafiften çalkalayın derim.

Çalkalamak sorun yaratmaz mı? Açıkçası korkak davranıyorum, ikinci kitim olduğu için. İlk kurduğum kit çok iyi olmadı, premium pilsner denemiştim ama içimi çok da iyi değil. O yüzden ikinci kurduğum kiti kaybetmek istemiyorum, bundan çok umutluyum :slight_smile:

Kaybetmezsiniz bence mayalar yemekten sonra uyku bastırmış galiba hafiften çalkalanabilir diye düşünüyorum tabi daha tecrübeli arkadaşların yorumlarınıda görmek güzel olur :slight_smile: Biraz daha bekle istersen yada biraz daha araştır forumda ben net birşey bulamadım bu konuyla ilgili fakat maya eklemeden önce 10 dk çalkalıyorum ben maya uyandırmada yapıyorum ve fermantasyon sorunsuz bitiyor. tavsiye ederim.

Maya uyandırma:

1 Beğeni

Ailemle yaşıyorum, evde uğraşmak zor oluyor. Acele acele temizleyip kuruyorum hemen. Biraz rahat olabilirsem en ince detayına kadar özenle yaparım ama şartlar elverişli olmayınca elden bir şey gelmiyor. Dediğiniz gibi biraz çalkalayım bakalım :smiley:

Calkalamaya gerek yok hersey normal, gaz cikisinin bitip hava kilidinin esitlenmesi illa ki fermantasyonun bittigini gostermez. Bitmis de olabilir devam ediyor da olabilir. Zaten cogu kitin fermantasyonu 4-7 gunde bitiyor.

çalkalamaya gerek yok, zaten 4-6 gün içinde mayalanma bitebilir illa 2 hafta sürecek diye birşey yok. ölçüm seti varsa ölçüm al, yoksa biraz daha bekle ve şişele.

Çalkalamanın pek bir zararı olacağını sanmam. aşırı bir çalkalama değil benim dediğim sadece şöyle bir iki tur. ayrıca çalkalamadan sonra bir müddet beklemek berraklık açısından fayda sağlar. ben zamanında evde rakı yapıyordum ve fermantasyonlar hep 5 gün 7 gün içerisinde bitiyordu. Fermantasyon aşamasında 2 tane 120 litrelik çemberli bidon vardı akvaryum ısıtıcıları ile ısıyı sabit tutabiliyorduk. fakat bira için fermantasyon daha uzun sürüyor. şöyle söyleyim 120 litrelik fermantasyona 25 kg şeker kullanıyorduk. ve 5 günde bitiyordu rakı için. Tabi konuyu bilen ustaların yorumlarını görmekte güzel olurdu bu konuda.

Usta tekrar merhaba, konuyu yazalı bir hafta oluyor, geç cevap verdim kusura bakma. Sen çalkala dedikten sonra dediğin gibi 1 2 tur çalkaladım 2 dk içinde herşey normale döndü, şuanda hava çıkışı fazla yok 5 dakikada 1 kere oluyor. Ama hava kilidi eşitlenmedi. Bugün 13 gün oldu. 1 hafta daha bekleteyim diyorum :smiley:

Bence 1 hafta daha bekletmeden once yogunluk olceriniz varsa yogunluk karsilastirin 2 3 gun. Ben pilsneri 21 gunde siseledim simdi amber ale var oda 2 hafta gecti 3. Haftaya giriyor yogunluk olcumu yapacagim bu aksam. Maya uyandirma ve maya eklemeden kovayi 10 dk calkalamayi yapin pisman olmazsiniz :slight_smile:

15 gün daha bekleteyim diyorum. Mexican cerveza’da benim en büyük hatam maya uyandırma yapmamak oldu, o yüzden sorun yaşadım sanırım. çalkalama konusunda kesilikle haklısın usta :slight_smile:

1 Beğeni