Mexican Cerveza

Dün saat 14.00 itibariyle tüm temizlik kaidelerine riayet ederek ( birayi bırakalım mutfak bangosunda böbrek nakli bile yapılırdı :blush: ) kitimi kurdum. Aktif olarak kullanılmayan bir odada inverter klimayı da 18 C de sabitledim. Mayayı eklediğim sıcaklık da 18 - 19 C lerdeydi. Kapakta şişme var ancak hava kilidinde şu an itibari ile halen bi kıpırdama kabarcıklar falan yok. Herşey normal mi ?

2 Beğeni

Senin baloncuklar ne zaman çıkar bilmiyorum da,
Böbrek nakli esprisi iyiymiş :joy: varsa forumda nakil işlemi yazsınlar hemen
neyse mevzuya dönersek bende cerveza yı şişeleyeli 9 gün oldu yarın akşama açıcam ilk şişemi ama bende kurulumdan iki saat sonra başladı gaz çıkışı var 19 gün boyunca hiç durmadı

1 Beğeni

Tadım foto ve notları bekliyorum
Ben yaza hazır olması için mart gibi kurmayı planlıyorum

Merakla beklediğim kabarcıkları bu sabah gorebildim. Yani mayalanma ancak 30 - 35 saatte başladı. şu an her şey yolunda gözüküyor :slight_smile:

Aynı şey bende de olmuştu sonra baktım ki ust kapağı tam oturtamamisim ona dikkat et

Dün itibarı ile gaz çıkışı durdu ve hava kilidindeki sıvı da esitlendi. Geçen hafta kurduğum smugless ile birlikte iki kovayı da siselemeyi düşünüyorum zira iki is olmasın istiyorum temizlik olayını bi turda bitirme niyetindeyim. Mexican bir hafta kovada fazladan bekletmeyi hatta siseleme öncesi 3 gün kadar da 4 C de bekletip cokeltme yapmayı planlıyorum :blush: