Meyve aromalı Kit biracılığı

selamlar. ben içeceklerde meyve aroması olmasını severim, biramda da neden olmasın diye düşündüm biraz araştırdım fakat gördüğüm kadarıyla genelde all grain yapımlarda tarifler var fakat kitler için hiç görmedim. acaba sizin denediğiniz veya bildiğiniz tarifler var mı? :slight_smile:

Framboos ve Kriek var kit olarak

1 Beğeni

Buğday kiti kurdum şişeleme aşamasın da şeker yerine çeşitli reçeller pekmezler ballar vs katacağım belki aromaları geçer :slight_smile:

1 Beğeni

sonucunu bekliyoruz :slight_smile:

1 Beğeni

Genelde bugday kiti kuranlar portakal ve kisnis demleyerek kullaniyor.

Ayrica bahsettigin bu tip aromalandirmalari 1 hafta kadar votkada beklettikten sonra kovaya ekleyerek yapanlar da var. forumda bunlarla ilgili cokca yazilip ciziliyor, biraz inceleyin derim.

1 Beğeni

teşekkür ederim. henüz ilk kitimi kurmadım ama aromalı birayı en kısa sürede deneyeceğim

Merhaba,
Kolay bir tarif vereyim.

Tercihen pilsner, lager tarzı bir bira kiti kurun. Ama alkol oranını bol şeker katarak %8-9 gibi ayarlayın. Bunun için tabi 23 lt lik kurulum için en az 11 gramlık bir fermentis maya tavsiye ederim yada 2 adet 6gr kit mayasi. Mayalanma bitince derin dondurucuda dondurulmuş vişne yada frambuaz alın. Marketlerde 500gr anlık çeşitli markalar var. Tercihen 2 kutu. Bunu olduğu gibi çözmeden genç biraya katın. Fazla değil sadece 2 gün dursun. Tabii hava kilidi kalsin. Sonra şişeleyip 2 hafta sonra tadabilirsiniz.

Bu şekilde yapılınca hızlı oluyor ama bulanık oluyor. Bulanıklık istemiyorsaniz cam şişede en az 1 ay vişneleri 2. FermentasyonA bırakın. Daha berrak oluyor.

2 Beğeni

Turborg gold da ağıza gelen aromatik karanfil tadını nasıl yakalayabiliriz bilgisi olan varmı

Tuborg gold gerçek bir lager bira. Ben onda karanfil tadi alamıyorum. Ama karanfil tadı hemen hemen tüm lager tiplerinde yakalanabiliyor. Pilsner/lager tipi bir bira kitini 12-15 derecede w34/70, lager s23, s189 vb. Bir maya ile mayalarsanıZ karanfil tadı elde edebilirsiniz.