Mini fıçılardaki gazlanmayı arttırma denemesi

Mini fıçıda Muntons buğday (+buğday malt özü + W06 maya) kurdum, hemen sonra gazlanmanın az olacağı konuşulmaya başlandı. Tarifteki kadar 15 gr. ( yaklaşık şişe şekerine göre 2/5) şeker kullandım. 2 Hafta kovada, 2 hafta 27 derecede fıçılarda kaldılar, 4-5 gündür buzdolabındalar. Lezzet başarılı, mini fıçıdan doldururken köpürme de normal ama gazı az. Aslında denemeden önce CO2 kartuşunun biranın da gazlanmasına etki edeceğini, biranın içinde çözüneceğini sanıyordum ama değilmiş.

Şimdi, kalan 2 fıçıma biraz daha şeker eklesem sorun çıkar mı diye düşünüyorum. Fıçılar oda sıcaklığında 3 haftadır bekliyor. Tıpayı içine itip 10 gr. daha şeker ekledikten sonra musluğu takmayı ve 1 hafta daha oda sıcaklığında bekletmeyi düşünüyorum.

Görüşünüzü alabilir miyim, riskler, zorluklar neler olabilir? Benzerini deneyen oldu mu?

Yanıt gelmedi, sanırım çok doğru bir yaklaşım: :grin:
Bir buğday birası fıçısının tıpasını içeri ittim, biraz yüzüm biralandı:grimacing:
10 gr şekeri kaynar suda eritip fıçıya ekledim, başka bir tıpa ile kapattım. 24 saat sonra patlama vs. yoktu. 10 gün bekledikten sonra tadmayı düşünüyorum.

Sonucunu bize de aktarırsanız çok mutlu oluruz. :slight_smile:

Şu anda fıçının bi tanesini şişelere boşaltmayı planlıyorum. Şeker de ekleyeceğim. Bakalım ne olacak sonuç.

Şeker ekledikten sonra, bir hafta odada, 3 gün de buzdolabında beklettiğim fıçıdaki buğdaydan malesef umduğum sonucu alamadım, sırf köpük akıyor. Doğru saydıysam 5 bardak aldım, gaz ayar vanası tam kapalıyken hepsi de sırf köpük geldi. Bekleyince yarım bardak bira oluyor ama tabi köpük eridiğinden sonuç yine gazsız ve ısınmış bira oluyor.
Son kalan buğday fıçıma da şeker ekleyeceğim, ama 4gr düşünüyorum.

Yok mu şu işi çözen.
O şişeler artık gözüme çok fazla gözükmeye başladı.
Mini fıçı aslında tam aradığım şey, ama bir türlü almaya cesaret edemiyorum.

1 Beğeni