Miskinkedi Lager %100 Malt

Selamlar, şişeleme şekeri için kit ile gelen ölçeği mi kulladınız ?

Evet… 1 50’lik şişe için 1 50’lik ölçek silme şeker… ölçekten doğrudan şişeye…

Ben kit ile beraber gelen ölçeğin kapasitesini ölçtüm dün, 0.75lik ölçek bile yaklaşık 4.5 gram şekere denk geliyor bilginiz olsun.

Ayni sorun benimde bazi siselerimde var. Derdimi anlatamamistim. Sirf bu yüzden 2.fermantasyon yapmayi düşünüyorum. Pislik ve tortular icin.

1 Beğeni

şişeleme için şeker koymak istemezsek, şişeleme şekeri yerine ne kadar malt koymamız gerekiyor?

Belki şu başlık yardıncı olabilir… Şişe şekeri yerine kuru malt özü

2 Beğeni

Dün akşam, hayatımın en güzel birasını içtim. :slight_smile:

Evet… Anlaşılacağı üzere Miskinkedi Lager’in resmi açılışını yapmış bulunuyorum…

Ahmet K. (@miskinkedi) tarafından paylaşılan bir video (7 Şub 2016, 12:33 PST)

Öncelikle bir hatırlatma…

1 adet Muntons Lager kit
2 paket Light DME
500 gr. toz şeker ile
OG: 1,049
Suyla beraber toplamda 23 litre olarak 3 hafta kovada bekletildi.

3 haftanın sonunda yapılan SG: 1,013 ölçüldü ve setle gelen şeker ölçeğinin 50’lik kısmıyla silme toz şeker şişelere konularak şişelendi.

2 hafta oda sıcaklığında (18-22 arasında değişen) bekletildikten sonra 8 gün de buzdolabında bekletildi.

Hayatımda hiç başka ev yapımı bira içmedim. O yüzden kıyaslama yapma şansım yok. Hiç tadım etkinliğinde de bulunmadım ve bira nasıl tadılır, nasıl değerlendirilir, nelere dikkat edilir bilmem…

Ancak ben bu birayı çok sevdim.

Önce köpüğü:
Güzel gazlanmış… Zaten şişeyi açarkenki ses de bu gazlanmanın işareti… Bardağa koyarken güzel köpürdü. Ancak köpüğü çok kalıca olmadı… (gerçi içimin sonuna kadar bana eşlik eden 2 mm. kalınlığında bir köpüğüm hep oldu)

Kokusu:
Güzel bir bira kokusu daha içmeden beni benden aldı…

Berraklık:
Şişedeyken daha berrak görünüyordu. Ancak bardağa koyarken sanırım dikkat etmeme rağmen biraz dip tortusunu kaldırmış olmalıyım… Diğer şişelerde buna özel olarak dikkat edeceğim.

Gövde:
Oldukça kıvamlı, doygun bir gövdesi var…

Tarifi en zor kısmı; tadı:
Gerçekten, kendim yaptım diye demiyorum (belki de o yüzden diyorum) içtiğim en güzel bira… Lager acılığı var ama o kadar hafif bir acılık ki, gayet kolay içimli… Hatta şöyle ki, Samuel Adams’ı acı diye içemeyip bana veren eşim, ilk yudumunda “biraz acı” dedi. Ama birasını benden önce bitirdikten sonra “çok güzel olmuş” yorumu yaptı…
Genizde uzun süre kalan bir tadı var. Ama dediğim gibi rahatsız edici bir acılık değil, güzel bir tat…

Sevdim ben bu işi… Uğraşmaya değdi gerçekten :smiley: Şimdi biramı tatmak için günler öncesinden sıraya girmiş insanları nasıl bertaraf edeceğim, onu düşünüyorum :wink: (insan böyle bir lezzeti paylaşmak konusunda kıskanç olabiliyor tabi)

Şaka bir yana, gerçekten bu tadı aldıktan sonra insanın market biralarını içesi gelmiyor… Stokları bitirmeden üretimi kesintisiz sürdürmek lazım.

Yaklaşık 1 hafta sonra cam damacanadaki Oranje Bock’ı ve kovadaki Export Stout’u şişeleyeceğim…

Sonrasında eşime bir buğday birası sözüm var. (Bu işte hanımların gönlünü hoş tutmanın stratejik bir öneme sahip olduğu aşikar) Ardından tekrar bir Lager mi yapsam diye düşünüyorum şimdi. O kadar sevdim yani… :smile:

Gerçi deneyecek bir sürü de çeşit var…

11 Beğeni

Tebrikler. Lager konusunda aynı şeyi düşünüyorum sizinle. Ben şekerle yapmama rağmen müthiş 3. Ay. Sizin gibi %100 malt yapacagim bundan sonra kesin. Samuel Adams yalan. O kadar balon bir biraymış kendisi anlamış olduk.

2 Beğeni

İlk Samuel Adams’ı, bu kiti kurduktan sonra tatmıştım. O zaman biraz endişeye de kapılmıştım açıkçası. Çünkü acılığı herkesin kabullenebileceği bir acılık değil… Ama endişelerim yersiz çıktı… :smiley:

1 Beğeni

… ki sizin alkol orani yuksek … Ona rağmen çok rahat içimli diyorsunuz. Kullandiginiz malt özütlerinin büyük etkisi oldu diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Yazılan çizilenlerden yola çıkarak, bence de DME’nin etkisi olabilir… Ama dediğim gibi kıyaslama şansım olmadığı için, benim yorumum göreceli de olabilir… Birkaç farklı kişiye daha tattırdıktan sonra geri bildirimlerini buraya yansıtmaya çalışacağım… :beer:

1 Beğeni

Benim ilk gözağrılarımdandır dme li lager :slight_smile: Yaparken çok eleştiri almıştım, kit zaten acı dme mi konur diye. 3 paket koymuştum, tadı damağımdadır.Afiyet olsun :slight_smile:

3 Beğeni

Dün Miskinkedi Lager’imin 40’ı çıktı… elbette Miskinkedi Lager’le kutlayacaktım…
Bu köpük, sindire sindire yaptığım yarım saatlik içimin sonunda halen 1 parmak olarak mevcudiyetini koruyordu…

7 Beğeni

Bende yeni şişeledim 1 kg Candysugar+ 1 pk malt ile yapmıştım ama tereddütlerim var bakalım nasıl olacak tadı

2 Beğeni

Merhaba @miskinkedi bu etiketleri nerede tasarladınız. Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba @scadoniss

Adobe illusturator + adobe photoshop kullanarak hazırladım. işin büyük kısmı illustrator’da…

@miskinkedi Çok teşekkür ederim

Tebrikler çok leziz görünüyor. Tortu meselesine gelince neden bu kadar korkuluyor bu tortudan anlamış değilim :slight_smile: Son 2 şişeyi doldururken kovayı eğerek tortularla beraber doldurdum. Baya bulanık biralar çıktı sonunda ama tadı öbürlerinden daha güzeldi bence :slight_smile:

1 Beğeni

O şişeler de buzdolabında 3-4 gün bekletince gayet berrak oluyor…

1 Beğeni

Acılıkta artma-azalma durumu nedir acaba? Biri forumda bir süre sonra azaldığını sonra tekrar arttığını yazmıştı?