MJ Amerikan Amber Ale Bira Kiti

Selam arkadaşlar, 2. kit olarak bunu kurmayı düşünüyorum. Bu kitle alakalı forumda çok şey bulamadım.Önerilere açığım.

Tamamen standart şekilde kurun gitsin sadece şotları ister kurulum başında ister son 3-4 gün kala ama mutlaka şot torbası ile atın. Şişeleme şekerini de 1 adet 1000*360 şekerden atarsanız biranızın tarzına uygun olacaktır şimdiden de afiyet olsun.

Peki acılık durumu nedir hocam? Pilsner kitine benzer mi? 1.5 kg sekerle kurmayı düşünüyorum

Fazla gelebilir 1kg ile kurmanızı tavsiye ederim. Ben og 1046 aldım ve muhtemelen fg 1008 gibi bitecek tat konusuna gelecek olursak kıyaslama yapmak doğru olmaz çok farklı türler çünkü ben kendi adıma sevdiğim bir türdür onun için zaman zaman yapıp içiyorum sizin adınıza bir şey diyemiyorum.

Bu şot dediğiniz ne ve hangi tür kitlere katmam gerekir yeniyimde eksik işler yapmayayım

Beyefendinin “şot” dediği şey “Şerbetçi Otu” kelimesinin kısaltılmış hali.

Bazı kitler, o kitlere uygun şerbetçi otları ile birlikte gönderiliyor. MJ American Amber Ale (AAA) kitinin de içeriğine bakarsanız eğer iki tür şerbetçi otu karışımının da kite dahil olduğunu göreceksiniz. Damak tadınıza bağlı olarak hemen her kite ekstradan şerbetçi otu eklemesi yapabilirsiniz, ev yapımı biracılık nihayetinde, özgürsünüz.

1 Like

Teşekkür ederim o kadar çok terim var ki insanın beyni bulanıyor bazenleri :roll_eyes:

Bu kitin içinden çıkan şot nasıl kullanılcak. Yani daha önce hiç şot kullanmadım. Kullanımı nasıl? Tarif edermisiniz. Teşekkürler

20 gün oldu bu kiti kuralı ben 2 kilo şeker ile kurdum alkol yüksek olsun biraz . 5 gün sonra şotların yarısını atarım kovaya. tadını merak ediyorum açıkçası.

Ben pazar günü şişeye aldım fg 1010-1011 arası bir yerde idi %4.7 abv oldu. 1*1000 lik şekerden bir tane atım yaptım.