MJ Avustralya Pale Ale Bira Kiti yorumlar

Merhabalar, bu kiti 1,2 mjack lmo ve kendi mayası ile kurdum. 15gün kova 2 günde dryhop yaparak şot ekledim toplam kova 17 gün oldu şişeleme şekeri 750/2 adet 10.gün ve denemeyi dün yaptım. Sonuçları sizle paylaşmak istedim.

• ilk içimde Tad şerbetçi otu acılığı aroması gayet iyi hatta içtikten sonra damaktaki o hafif acılık hoşuma gitti fakat gazlanma köpük çok çabuk kayboluyor sanki mangolu ice tea içiyorum :slight_smile:
    biraz zamana bırakmak gerekecek galiba bu kiti . bu kitle ilgili deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
1 Like

Ben de aynı tarifle bu kiti kurdum. Çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü şişeleyememiştim. Pazar günü 5 haftasını tamamlamış olacak kovada ve nihayet şişelemeye geçeceğim.:grin: Dry hop 4 gün sürmüş olacak. 1000/360lık şekerlerden 1 tane ile şişelemeyi düşünüyorum. Sonuçları burada paylaşırım. :slight_smile:

5 Nisan 2019 sabahı, an itibariyle Avustralya Pale Ale içiyorum.Kit mayası (M44) ve 1350 gr şeker ile 15.gün şilelemişim. Son 2 gün dryhop yapmışım.1 adet 1000/360 şişeleme şekeri kullanmışım. Şişede 15. gün fotoğraftaki köpük 10 dk da söndü ama tadı alışık olmamama rağmen geyet güzel, NZ pilsnerin üzerine 2.şişe olarak açtım, kesinlikle şotlar işini bu kitte daha iyi yapmış

1 Like

Merhaba,
Yeni konu açmak istemedim. Bu son kullanma tarihi yakın mj avustralyan kitlerinden aldım. İlk 3 gün hiç hava çıkışı olmadı. ölçüm yaptığımda 1030 çıktı. Ölçüm yapabilmek için kovayı oynattıktan sonra hava çıkışı başladı. oda çok hafif çıkıyor.Bu akşam tekrar bir ölçüm yapıcam. bakalım mayalar çalışıyormu. Bunu yaşayan başka kimse varmı.

Kit mayası geç uyanan bir maya bende de hava çıkışı 3.gün başladı oda sıcaklığını minimum 22 hatta 23 derecede tut fermantasyonu hızlandırır.

1 Like

bu kiti 500 gr dme ve 750 gr şeker ile kurdum ilk yoğunluk 1052 idi, 17. gün fermantasyon durdu biraz panik oldum ve yoğunluk ölçtüm 1012 gibi bir değer çıktı iki gün bu değeri gördüm başka bir kovaya alıp dryhop yaptım bu sabah gene hava çıkışı gördüm ama şişeleyeceğim kabus oldu bu kit bana

Şişede 30günü geçti durum tad oturdu Gazlanma çok iyi damakta hafif bir acılık bırakıyor kötü tarafı inanılmaz şişiriyor insanı 3.birayı içmek zor yani ki ben 6-7 bira rahatlıkla içen birisiyim. Eşim arkadaşlarım zaten damakta bıraktığı acılığı sevmedi bide içimi zor olması galiba 2 kasa birayı ben içicem tek başıma :smiley: