MJ Bavyera Buğday Birasi kiti kurulumu

Arkadaslar selamlar, MJ Bavyera Bugday birasi kitini Bugday DME(1kg) ile birlikte icinde gelen M20 maya ile kurmayi planliyorum.
Kovada kac derecede bekletmek idealdir ?

yapanlarin yardimlarini bekliyorum.
(Tasma kismi ile ilgili kristal hava cikisi ve hortum temin ettim) :grin:

Eveet kimseden cevap gelmemis ama kiti kurdum,
Munthos bugday DME 1 kg
150 gr seker(neden?Cunku neden olmasin?)
MJ Bugday birasi kiti
Kitin icinde gelen M20 maya
Maya 25 derecede eklendi.(Hacmen su 21 lt)
ben merak etmistim, merak edenler icin paketi actiginizda serbet direk sag gozde acik sekilde solda ise kitapcigi duruyor.O sebeple acmaya baya cekinmistim erkenden.
KRISTAL hava kilidine 10mm capinda hortum buldum, koyu renkli yarin 12mm seffafi temin edicem ama elinde 10 mm olanlar hortum ucunu hafif yandan keserek sokabilir kristal kilidin basina.Ucunu 5 ltlik bidona koydum.
Isiyi 25 te tutmayi planliyorum simdilik cok agresiflesirse maya isiyi dusurmek icin ek buzlari bekletiyorum.
Hedef Weihenstaphaner.(cok beklerim ama Metin Hara da adriana lima ile sevgili olmustu.Yani umut etmeyi birakmamaliyiz arkadaslar bakin burasi cok onemli.)
Bu benim ikinci kitim.
Guncellemeri paylasicam.Hepinize bol birali gunler.

Kendi sıvı malt özü ile yapmıştım oldukça kıvamlı be baharatlı bir buğday birası olmuştu. Hafif gazoz gibi buğday biralarına pek benzemiyor.

Artik kurdum deneyip görücez :slight_smile: bira olsun da ne olursa olsun

Ufak bir guncelleme, kit kurulumunun 18. Saatinde tasmis olarak suc ustu bulundu.Hortumu tikamis.Temizlendi geri takildi (okudugum kadariyla karbondioksit cikisi yogun oldugu icin kit ile arasinda koruyucu gorevi goruyor ve boyle takip cikarmalarda sorun olmuyor.)
Aradan 3 saat gecti birdaha tikandi.Tekrar temizlenip yerine kondu.Ilk 48 saat yanliz birakmamak gerekiyor belli ki.
:slight_smile:
Sicaklik tasmamasi icin 21 de sabitlendi ama M20 maya affetmiyor.Yuru be olum baban da mi boyle fermentelerdi dedirtiyor.
10mm capli hortumdan 12mm capli hortuma gecisi dusunuyorum.(tikanmamasi icin)
Oh.Herkese guzel birali gunler.

1 Like
  1. Saat atesli geceler M20 icin son buldu.Bu dilim içerisinde bir kere daha hava kilidi temizlenmesi yapildi.(Totalde 4 kere ama ilki en korkuncu idi)
    hortumu 12mm lik bulamadim fakat 10 mmlik seffaf bir hortumu isitarak genlestirip hava kilidine taktim.
    Sayet hortumu kullanmaya gerek kalmadi kristal hava filtresini kendi duzenegi ile taktim cosku son buldugu icin fakat 21 litre olan kutu 20 litreye dustu.Tasmalar ve kopuk sebebi ile olabilir.Govdeli bir bira olacagi kesin bu haliyle.
    Gozlemledigim kadariyla isiyi dusukte baslatmak daha makul 20 ler ideal.Mayalanmanin son haftasinda 25 derecelere cikartip mayayi strese sokmaya ve muz aromasini yogunlastirmaya calisicagim.Bu haliylede kitin ideal mayalanma sicakliginda olduğunu arastirmalarim sonucu ogrendim.
    Tasmayi cok dert etmemek gerekiyor oyle korkuldugu gibi birsey yok sadece ekstradan emek isteyen bir ilk 48 saati var.Tabi erken oten kusuda keserler.Guncellemeri paylasiyor olacagim.

Bende aynı kiti kurdum ama beklediğim gibi olmadı sonuç. 3 hafta kovada 4 hafta şişede bekledi. Weihenstephaner ile pek benzerliği yok maalesef.

1 Like

1 Like

Donus icin tesekkurler goruntude de bugday birasi rengi yok ki iyicede beklemis.Kurduk artik napalim darisi gelecekteki mayalara.Elinize saglik cok lezzetli duruyor ama. :grinning: