Muhalefetin sesi

Buyrun herkesin severek konuştuğu konulara bulaşmadan, burada, sevmediklerinizden yada farklı düşündüklerinizden bahsedin…ama karsi gorus yazmayın da ağız tadıyla sallayalım genele
:joy:zaten biliyoruz sizin görüşünüzü :wink:
Başıma birşey gelmeyecekse … Başlıyorum :grinning:

• Bence çift kollu şişe kapatma aleti sağlam ve pratik… hiç sorun yaşamadım :grinning:
  • evil dog sevemedim. Ipa falan da değil bence😅
    Devamı gelecek. …:grinning::grinning::grinning::grinning:
1 Beğeni

Unutmuşum.

• Meyveli bira mı olur ya… :grin:
1 Beğeni

Kriek yaptım daha 2-3 hafta oldu şişeleyeli, potansiyeli var gibi ama şişe kapatma aletine kesinlikle katılıyorum 1 senedir daha en ufak sıkıntı yaşamadım :smiley:

Yüksel alkollüb bira=iyi bira değildir. “Kırmızı tuborg gibi” bira tanımlayabilir bir ifade değildir, övgü sözcüğü hiç değildir.

7 Beğeni

Kit mayası (muntons, coopers) biraları katletmekten başka işe yaramıyor…

2 Beğeni

Ben bundan sonra her kiti kendine has mayasıyla kurmayı düşünüyorum. Siz hangi kiti hangi mayayla kuruyorsunuz?

Bir daha asla yapmam konu başlığı ile yazmıştım bir kaç madde. Bir daha asla yapmam dediğiniz hatalar

"Hadi canım sende siyah biramı olur? Bira dediğin sarı olur! Babandan böyle mi gördün?"
İç sesim bunu söylesede ve bu konuda hep önyargı ile yaklaşsamda bir gün gelecek sanırım bende bock ve/veya stout kit kurmak için araştırma yapacağım…

“Efes şeker kullanıyor tuborg tamamen malt” savunması yapanlar bi’ bitin artık be arkadaş…

Hayır bari en azından “bira nasıl yapılır bi’ anlat bakayım?” veya “malt ne?” gibi basit sorulara cevap verebilinde, sallamaya hakkınız olsun hiç değilse…

Bunu en son İzmir buluşmasında da tartıştık arkadaşlarla, tamamen pazarlama stratejisi.

Aynen, tuborg’un çamur atıp izini bırakmasından başka bir hadise değil bence de…

15 çeşit tescilli ve yüksek kaliteli arpa çeşidine sahip, kendi maltını, kendi şerbetçiotunu kendi tarlalarında üretip kendi fabrikalarında işleyen firma kafayı yemiş olacak ki gidip glikoz kullanacak…

Ama yine de paslı balkon demiri aromasını nasıl verdiklerini anlayamıyorum.

6 Beğeni

Damak tadı denen hadise olsa gerek
Aynı berbat tadı tuborg gold’dan alıyorum

Siz daha Skol denemediniz i :joy: o dediğiniz has aroma fazlası ile mevcut

2010 yılında, yan komşum olan Alman aile ile beraber mavi yolculuğa çıkmaya karar verdik. İzmir deki Alman komünü birbirlerini iyi tanır. Bu grubun içine Tuborg Brewery de üst düzey yöneticisi olan Karl isimli bir Avusturyalı da dahil oldu.Karl da bizimle beraber tura katılmak istedi ancak işlerini ayarlayamadığı için son anda gelemedi. Kendini anmamız için bize fabrikadan 8 koli bira gönderdi. Bunların içinde sarı, yeşil, kırmızı etiketli Tuborglar vardı.Telefon açıp teşekkür ettiğimde, “Bunların hepsi aynı bira, farklı adlar sadece pazarlama stratejisi” demişti.Bilginiz olsun diye söyledim…:wink:

1 Beğeni