Muntons Bock Bira Kiti

merhaba,

İlk kez Bock bira kitini kuruyorum. Forumda araştırmalarım sonrasında alttaki şekilde bir tarifle kurdum

Muntons Bock Bira Kiti
Köpüğü artırmak için 500 Gr. Kuru Buğday Maltı
500 Gr. Koyu Kuru Malt
500 Gr. Candy Şekeri
2 paket W-34/70 Maya

Bock birası Lager tipi bir bira olduğu ve forumda birçok arkadaşın kit mayası yerine farklı özellikte bir maya ile kurulması tavsiyesi üzerine W-34/70 Maya’yı kullandım. Ancak uyandırma işlemi yapmadım
Başlangıç yoğunluğu 1050 çıktı.
Evimin müstakil olması sayesinde de alt katta bir yerde 14 dereceye sabitleyebildim.

12 saatten kısa sürede gaz çıkışı başladı.
Bakalım nasıl bir bira olacak

3 Beğeni

Kurulumu aynı malzemelerle yapmışız. 1 ocakta gece 3.30 da kurmuştum. Bugün saat 16.00 da baktığımda gaz çıkışı durmuştu ve kapak şişkindi. Tekrar başlar diye tahmin ediyorum. Gece ölçüm almayı düşünüyorum.

Aslında ben de 1 Ocakta kuracaktım, 1 paket maya eksik istemişim onu bekledim 2 Ocak’ta kurdum :)ilk yoğunluk kaç çıkmıştı?

Gece dalgınlıkla yoğunluğu unuttum ama 1050 den fazlaydı galiba :slight_smile: . Birazda şeker ilavesi yapmıştım. Hava kilidinde faaliyetin durması normal mi bilmiyorum. 14 15 derece arası kaldı hep. Siz de durum nasıl?

Şu an baktım, 5-6 saniyede 1 gaz çıkışı var. Yoğun denilebilir halen.
Siz 2 paket mi maya koydunuz? Ondan azalmış olabilir gaz çıkışı. Benimkinin daha 4-5 günü var ölçüm almak için

2 paket W34/70 kullandım bende. Benim içinde erken ölçüm almak ama merak işte :slight_smile:

Bock kitine s04 mayası kullanabilir miyiz?

Teknik olarak mümkün. hatta ben de meyvemsi tadı yüksek olduğu için ilk etapta onu kullanmak istedim ama Bock kiti lager tarzı bir bira, s04 ale tipi bir maya. Ayrıca s04, w34/70e göre daha yüksek sıcaklık istiyor. Ben hem birayla mayanın uyumu için hem de 12-15 sıcaklığını yakalama şansını bulduğum için W34/70 kullandım. Eğer 20leri yakalarsanız s04 de olur.

Sabit 19-20 derecede saklayacağım kovayi. S04 daha iyi olur muhtemelen. Tesekkurler