Muntons Bock + DME Denemem

Merhaba,

Geçtiğimiz cuma günü Muntons bock kiti kurdum.

Muntons Bock
500 gr Dark DME
500 gr Buğday DME
200 gr Esmer şeker

Aslında Extra dark dme kullanmak niyetindeydim ancak hem stokta olmaması hem de kimilerinin extra dark dme’nin stouta yakın bir tada büründürüceğini belirtmiş olmasından dolayı dark dme tercih ettim. Bunun yanında birada köpük sevdiğimden dolayı köpüğe etkisini düşünerek buğday dme kullandım.

DME’leri topaklanmaması için sanitize ettiğim kaplarda soğuk su ile iyice çözdüm. sıcak şerbete girince çokça topaklandığını okumuştum. Daha önce LME ile kit kurduğumdan topaklanmanın ne derece etkili olacağını kestiremedim açıkçası.

DME’leri kitle kovada buluşturduktan sonra 200 gram kadar esmer şeker ekledim. Belgian candi ekleyip karamelize tadı artırmak niyetindeydim ancak uğraşacak gücü bulamadım.

Soğuk suyu da ekleyip şerbeti 21 derece civarına çektim. Toplamda 21 litreye tamamlamış oldum. OG değerini 1052 olarak ölçtüm. Mayaları da ekledikten sonra kova kapağını kapattım. Ortalama 19-20 derece civarlarında seyreden bir yerde muhafaza ediyorum. Şuan hava kilidi hareketli. Kova üzerindeki kristal termometre 22 dereceyi gösteriyor.

Mevcut sıcaklık sizce muntons bock için uygun mu?

1 Beğeni

Kiti ben de geçen hafta neredeyse aynı şekilde kurdum. Tek fark 250 gr. beyaz şeker. Hacim 20 lt. civarı.Maya olarak W-34/70 kullandım. Sıcaklığın 20 dereceyi geçmemesine çalışıyorum. Sanırım sorun olmayacak.

1 Beğeni

Lme demişsiniz ama dme ile kurmuşşunuz sanırım

Daha once lager kiti lme ile kurmustum. Bu kiti dme ile kurdum.

Arkadaslar, az once kovayi kontrol ettim. Kapak siskin ama hava kilidinde hareket yok. Cuma aksami kurmustum ve ertesi sabah kontrol ettigimde gaz cikisi baslamisti. Dun gece de saniyede 1 gaz cikisi devam ediyordu.

Daha once kurdugum kitlerde boyle olmadi. Bu kiti daha once kuranlariniz bu veya buna benzer birsey yasadiniz mi?

Arkadaşım buğday DME den dolayı hava kilidi alt girişinden tıkanmış olabilir mi benim başıma geldi kısa süreliğine kilidi çıkartıp kontrol edebilirsin

1 Beğeni

Kilitte herhangi birsey yok, temiz durumda. Biraz yerinden oynatinca kisa sureli hava cikisi oldu ancak tekrar durdu.

Kova suan 20 derece, bulundugu oda 18-19 derece. Sicaklik gayet uygun diye dusunuyorum.

Benim kitimde dün Dme leri döküp elimi yıkamaya gidince fena topaklandı.
Kaya gibi oldu resmen…hahhahaa…

Ama sıcak su ve karıştırınca 8-10 dk da topaklar tamamen çözüldüler.
Aslında dme yi bir taraftan yavaş yavaş döküp aynı anda karıştırmak lazım.
O zaman topaklanma yapmıyor.
Yani işin özü durmadan karıştırmak…:grinning:

1 Beğeni

Dun aksam bir olcum aldim. suan 1014 degerine kadar dusmus. birkac gun daha bekleyip bir olcum daha almayi planliyorum sonrasinda siselemeye gecerim artik.Kiti ilk kurduktan sonra bulundugu odanin sicakligi 18 derece civarina kadar dustu. kova uzerindeki termometre 2. gunden beri 20 dereceyi gosteriyor.

1 Beğeni

vakitsizlikten 28 ekimde kurduğum ve şişeleyemediğim bock kiti cumartesi günü şişeledim. yani 21 gün kovada bekledi. şişeleme öncesi yaptığım ölçümde 1014 değerini okudum yine. yani kovada 1 haftada 1052’den 1014 değerine düşmüş. ölçüm kabındaki numunenin tadı ve kokusu gayet güzeldi.2 şekerle hepsini şişeledim.

kovanın dibindeki tortuyla da eşimle ekmek yaptık. diğer kit tortularını bilemem ama bock tortusuyla yapılan ekmek muazzam oldu. tortunun kalan kısmını kavanozlayıp buzdolabına attık. bu hafta tekrar ekmek yapacağız.

Tadı hakkında fikir vermesi için kovanın dibinden şişelediğim 33lük şişeyi az önce açtım. bardağa aldıktan sonra biraz dolapta beklettim. ilk izlenimlerim şöyle:

henüz erken olduğundan dolayı maya kokusu fazla, tadında da hissediliyor. ancak gazlanma çok güzel, köpük kalıcı ve krema gibi. dolu dolu yudumlayınca tatminkar bir lezzeti var. karamelimsi tadı şimdiden yeterli düzeyde.

sonraki denemeyi haftaya yapmayı planlıyorum. maya kokusu geçtikten sonra çok sık tüketeceğim ve çabuk bitecek gibi görünüyor. eğer haftaya umduğum kıvama gelirse çok beklemeden bir kit daha kurmayı planlıyorum. ama öncesinde Yorkshire Bitter’i bugün kurmaya çalışacağım.

3 Beğeni

lezzet olarak durum nedir peki? maya kokusu vs şişelemenin kaçıncı günündesiniz acaba?

Sanirim 35 gun falan oldu. Maya kokusu ve tadi tamamen kayboldu. Hatta 20 gubde falan gecmisti. Lezzet yerinde ama 18 litre kadar kurmayi tercih ederdim. Acikcasi aromanin daha yogun olacagini dusunuyordum. Hatta belki 2 kit tek kovada sekersiz, dmesiz 21 litre kurulabilir.

Kopuk cok iyi bu arada, bitene kadar devam ediyor. O yuzden bugday dme tavsiye ederim.

4gram seker bence fazla geldi. Daha az sekerle siselenmeli. Aslinda ben bock kitiyle alman dark lager tipindeki köstriber marka bira tarzi bir lezzet ariyordum. Tam olarak aradigim lezzet olustu ama gaz fazla iste :slight_smile:

2 Beğeni

Köstriber hiç içmedim, ben de kozel dark vari bir tat arıyorum. Umarım aradığımızı buluruz :slight_smile: Hemen hemen aynı kiti kuruyoruz seninle. 500 Buğday DME 500 Dark DME + 1 kit, bavarian lager maya 2 paket kullanacağım. Yani o anki keyfime bağlı olarak 200gr şeker kavurup karamelize tadı arttırmaya çalışabilirim. Şimdi 14 günlük bir oranje bock şişesi açacağım 33’lük. En azından fikir vermesi için merak ediyorum. Daha da iki ay dokunmam bunlara.

1 Beğeni

Muntos Bock (500 gr koyu malt,500 buğday maltı US05 maya) üç hafta kova iki hafta şişe.Tadı süper olmuş şimdiden.Bir ayı doldurunca düşünemiyorum :blush: Yalnız Dry hop yapsam iyiymiş.Şerbetçiotu aroması az.

2 Beğeni

Bende bock kuracağım.
İlave 1.5 lt mangrove ve 0.5 kg şo lu dme.
24 lt olacak
Sanırım şo yeterli olur??.:blush:

Şerbetçiotu ne katacaksınki hocam buna?

Hiçbir fikrim yok! Üslubunuzdan, bock stiline uyan bir şerbetçiotu olmadığı izlenimi aldım?

hayır, bunu kastetmedim aslında :slight_smile: ben de bilmiyordum, şimdi bakınıyorum internetten ne eklenebilir diye. Hatta hiç eklemeyecektim siz söyleyince eklesem mi acaba diye düşünmeye başladım.

Şimdi baktım Bock stiline uygun şerbetçiotları var sitede.Ben tekrar kurduğumda kesinlikle Dry hop yapmayı düşünüyorum.Öneririm.