Muntons Bock + Koyu Sıvı malt özü + s189

Merhabalar,
Muntons bock kitini lager tipinde yapmak için s189 mayayla kurmak istiyorum. Şeker yerine 1 paket koyu sıvı malt özü kullanacağım. Kaç paket maya almam gerekir?

Teşekkürler,

Neden S189? Neden w34-70 veya M84 degil :slight_smile:

Lager tarzı mayalarda, normal mayaların 2 katı kullanım önerilmektedir o yüzden 2 paket almanızı öneririm. 1 paket kullanıldığında, mayaların tüm şekeri sindirememesi veya maya miktarının az olmasından ötürü istenmeyen esterler oluşması gibi durumlar mümkün.

Çünkü s189 için malt karakteri 34-70 e göre daha baskın malt karakterli, tok bira üreteceği açıklamasında belirtilmiş.

1 Beğeni

Ben bok kitinin daha sek halini merak ettiğim için doppelbock olarak ve w34-70 ile kurmayı düşünüyorum. Şuan ortaya çıkacak şeyi çok merak ediyorum. Gelişmeleri paylaşın lütfen.

1 Beğeni

Anladim, ben de önümüzdeki günlerde bock kuracağım, lager mayayla, ancak mayaya daha karar veremedim. O nedenle sordum :slight_smile:

1 Beğeni

aynı set elimde şu anda. yarın kuruyorum. bende w-34/70 ile kuruyorum. iki paket maya ile. lager yapıcam.

1 Beğeni

ne karar verdin hocam mayaya?

Bende s 189 aldım 2 paket maya ile önce pilsner kiti kurdum. Sonra kova boşandığı da mayanin Tortusu ile bock kitini kuracağım.

1 Beğeni

Öyle yapınca sorun olmasın? Eğer oluyorsa ben de pilsner kurayım bockı kaldırınca :smiley:

Neden olsun Tortuyu direk veya yıkayarak kullanabilirsiniz ben yıkama yaparım tek sefer. İstenmeyen kısmını mümkün oldukça ayırıp öyle kullanacağım. Hatta ikinci kitten sonra kalan mayayida kullanmak için yıkayıp saklayacağım.

1 Beğeni

Peki, Şubat başı gibi bu konuda biraz yardıma ihtiyacım olabilir :slight_smile:

Havaların soğuk olmasına güvenerek w34/70 ile kurdum. Kovayı evin kullanılmayan bir odasına koydum, petekler kapalı, odanın camını 08.30- 24.00 arası açık tutuyorum. Maalesef kova sıcaklığı 16’ının altına düşmedi. Cam balkonda falan anca 12’lere düşer.

Neyse ki w34/70 ile ilgili detaylı araştırma yaptım. Bir deneye denk geldim, w34/70 ile 20 derecede ve 11 derecede (yanlış hatırlamıyorsam) mayalanan iki kovanın sonuçları karşılaştırılmıştı. Yapımı tamamlanan biralar 20-30 kişiye içerilmişti ve iki kova arasındaki farkı anlayabilenin çıkmadığını söylüyordu. Bu nedenle içim rahat :slight_smile:

1 Beğeni

Hayallerimi yıkmak üzeresin hocam :slight_smile: ben de evde kutu yapıyordum kendime. Sin kutulu olmasına rağmen mi düşmedi?

Kutu yok bende, onun faydası olabilir. Bu arada Ankarada’yım, yani hava 0 dereceler civarında, yine de odayı soğutamadım gitti :smile:

1 Beğeni

Lager içinse kutu olmadan olmuyo :smiley: Ama ale mayası için ben kutunun içine sıcak su torbası koymaya başladım 18de tutabilmek için

1 Beğeni

Balkonu olana, olmayıp Ankarada olana hayat kolay :slight_smile: Neyse, kutuyu yaptım, kapağı montelemek için çöp şiş kullanacağım, her gün iki çöp şişi söküp buz değişimini yapıp geri saplayacağım. Böylece işi çözeceğiz. Ayrıca bütün kutuyu da streç film ile saracağım, bu sayede aralardan hava girişini de önlerim. Kapağı da streçleyeceğim için komple yapıştırmadan da hava kaçırmasını önleyeceğimi düşünüyorum. Yalnız içerideki hava sıcaklığını, ya da şerbetin sıcaklığını nasıl tam olarak takip edeceğimden emin değilim. Kovanın kapağını delmek istemiyorum.

Lager maya (w34/70) için, 16’da mayalanıyor, bakalım sonuç ne olacak :slight_smile:

1 Beğeni