Muntons Buğday Birası için bilgi

merhaba arkadaşlar,
Foruma ilk mesajımı yazıyorum, bir yardım talebi.
İlk kitim American pale ale biraydı ve gayet başarılıydı. Şimdi buğday birası kurmayı planlıyorum ve forumda okuduklarım kafamı karıştırdı. Bir kaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
1- Muntons Wheat Beer kitinin içinden çıkacak olan mayayı kullanmak yeterli mi, yoksa ayrı bir maya mı sipariş vermeliyim.
2- Mayalamada sıvı malt kullanmak sorun yaratır mı?
3- klasik adımları takip etmek yeterli mi? Uygulanması gereken başka adımlar var mı.
Saygılar, kolaylıklar.

1 Beğeni
  1. Kit mayası yerine sitedeki buğday birası mayalarından birini alırsanız daha tarzına yakın bir biranız olur.
  2. Sıvı malt kullanmak sorun yaratmaz ama buğday sıvı malt özü mevcut değil, bunun yerine buğday kuru malt özü tercih edebilirsiniz.
  3. Buğday kitinin şiddetli fermantasyon huyu vardır hava kilidine taşabilir. Ben yaptığımda 1 kere taşma olmuştu söküp temizleyip tekrar taktım sorun olmadı. Hava kilidini kısa süreli çıkarmak sorun yaratmaz. Veya blowoff tube sistemi yapabilirsiniz basit bir hortumla, forumda örnekler mevcut.
4 Beğeni

Öncelikle teşekkür ederim yanıtlar için.
kuru malt yerine şeker kullanabilirim değil mi?
Eğer şeker kullanabilirsem alkolü biraz daha yüksek mi oluyor?
Ve ne kadar kullanmalıyım :slight_smile:

Teşekkür ederim.

Şeker kullanınca yüksek alkollü olmuyor, kullanılan şeker miktarına bağlı. Malt kullanırsanız, malttaki fermente olmayan şekerler bulunduğu için şekere göre alkole katkısı daha az (yanlış hatırlamıyosam 600g kuru malt özü = 500g şeker gibiydi) ama bu şekerler biranın içinde kaldığı için tada gövdeye etkisi var. Sonuçta şeker tamamen alkole dönüşürken maltta fermente olmayan kısmın bıraktığı tat var.

Standart kurulum için 1 kg şeker veya malt özü öneriliyor, 1 kitte 1 kilodan fazla şeker kullanımı pek önermem ama malt ve şekeri beraber kullanılarak yapılabilir. Çok fazla malt/şeker kullanıldığında kitten gelen aromaların yoğunluğu azalacağı için çok da 2 kilolara çıkmamak lazım diye düşünüyorum. Umarım kafanızı karıştırmadım :smiley:

2 Beğeni

K97 maya da hem ale hem buğday kitleriyle uyumlu imiş.

K97 ile buğday kiti kuran tecrübesi olan arkadaş var mıdır?

bu taşmayı önlemek icin hortumla su dolu bir kavanoza konuluyor sanırım blowoff tube bu işe yarıyor bunu kendimiz hortum alıp uydurark mı yapıyoruz yoksa satılan birşey mi :smiley: bende bir kaç hafta sonra bugday kitimi kurmayı planlıyorumda oncesinde yapılması gerekenleri yapayım istedim

Kendiniz yapabilirsiniz satıldığını sanmıyorum ama hava kilidini söküp temizleyip takmak da bir alternatif

1 Beğeni

ic capı icin 12mm demişler bu kristal hava kildinin ic capı acaba? neyse alıp deneyıp gormek lazım yapabilrisem o şekilde yapamassam dediğiniz gibi taşma yaparsa temizleyip takarız tekrardan ben şarap dolabında tuttuğum icin cok alanım olmuyor temizleyip koyması falan belki skıntılı olabilir o yüzden ilk seçenek daha iyi görünüyor becerebilrisem o şkelde deneyeceğim

Şarap dolabı varsa 18 dereceye sabitleyip taşma ihtimalini minimuma indirebilirsin, wb-06 kullanılıyosa muz yerine karanfil notaları biraz daha ağır basar ama zaten muzu kuru mayadan almak çok zor.

2 Beğeni

Mert Bey bilgiye doyurdunuz, emeğinize sağlık, gönül rahatlığıyla buğday birası kurulumu yaparım artık.