Muntons buğday, dme ve wb06

Öncelikle herkese iyi forumlar bira severler. Benim elimde 1 adet muntons buğday kiti 2 adet buğday dme 1 adet wb06 maya var fakat kurulumu yapamayacağım ancak 2 3 hafta sonra yapabilirim. sizce maya ve dme 2 3 hafta oda sıcaklığı yada buzdolabında bekleyebilirmi herhangi bir bozulma olurmu. Şimdiden yardımlarınız ve değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim

bir sıkıntı olmaz merak etmeyin.

Çok teşekkür ederim yardımınız için. Peki buzdolabında mı oda sıcaklığı mı mühafaza için daha iyi olur.

Granul formundaki mayalar oda sıcaklığında durabilir. Türkiye’de sıvı formda bira maya yok. Dert etmeyin atın mercemegin bulgurun yanına.

1 Beğeni

Merhabalar. Aynı kiti mayayı ve dme’yi sipariş vermeyi düşünüyorum. 1 kg buğday dme+500 gr şekerle kurabilirim. Mayanın kullanılmasıyla ilgili ölçüm yapılarak yoğunluğa göre bir paketin 23 lt ya da 11.5 litre şerbete yeterli geleceği yazıyor. Ama ölçüm setim yok maalesef :confused: 1kg dme+500 gr şekere 1 paket maya yeterli olur mu sizce? Weihenstephaner’e yakın birsey için sizin reçeteniz ne olurdu? Bir de şişeleme şekerini bu kitte ne kadar kullanmalıyım?