Muntons buğday kit

Selamlar, dün itibariyle uzun süredir yapmayı düşündüğüm buğday birasının yapımına başladım…
Yapımında 1kg buğday dme, muntons buğday kiti toplam hacim 23lt olacak şekilde wb06 ile mayaladım. Daha önce açılan konularda yazıldığı gibi benim de hava kilidim tıkandı, hava kilidini yıkadım, starsanladım tekrar yerine taktım. Fermantasyon çok hızlı devam ettiği için hava kilidinin suyu 2 saatte bir bitiyor :smiley: Weihenstephaner aromasına yaklaşmak için kovayı 22-23 aralığında tutmaya çalışıyorum, wb06nın çökelme oranı düşük olduğu için yaklaşık 15 gün sonra şişelemeye geçeceğim. 1 ay kadar bottle condition ardından bavyeraya ihracata başlayacağız :smiley:

12 Likes

Bende cumartesi ilk buğday biramı yaptım 1kg dme olacak şekilde okuduklarımdan çok etkilendim heralde soğuk suya abandım tabi ki 18,6 dereceye kadar düşürmüşüm :smile: sonra 2 saat bekledikten sonra gaz çıkışı göremeyince panikledim :open_mouth: oda sıcaklığı 22 dereceydi hemen sıcak suyla ısıttım 21 dereceye kadar yükseltip yattım. Sabah birde ne göreyim bir kapakta basınç oluşmuş hava kilidinde su eşitken sağa doğru artmış fokurduyor :laughing: ancak hava kilidime biraz köpük sirayet etmiş yedek olmadığı için hemen bir tane sipariş geçtim. Şimdilik herşey yolunda ilk yoğunluk 1042 arası çıktı. Ayrıca malt özünde bir hata yaptık kesinlikle kettle buharına maruz bırakmayın hemen topaklanıp taşlaşıyor mümkünse oda sıcaklığında suya çözüp hafifçe ısıtmak en ideali . Bakalım kabarcık olayı ne zaman bitecek

Hava kilidini pbw ile çalkalayınca köpükler yok oluyor, ardından starsan ilavesiyle mis gibi oluyor :slight_smile: Benim kovam 22-23 C arasında, şimdi bile hava kilidinin etrafında yoğun bir muz kokusu var. Bu kitten çok umutluyum güzel bir numune alırsam hemen bir tane daha yapacağım :smiley:

Teşekkürler bende temizleyeceğim de ne olur ne olmaz yedek olması lazım hazırda hava kilidi. Bu arada 2 .5 gün bitti gaz çıkışı çok azaldı bende ama basınç hala aynı acaba köpükler engel mi oluyor ? hava kilidini bugün değiştirmeyi planlıyorum temiziyle.

Kapakta aşırı bombe yoksa sorun da yoktur, fg ölçümü yapın bence fermantasyonun 3-6 günde tamamlanması muhtemel.

1 Like

Merhaba,
Benim 1 kg şeker ile yaptığım ve 2 haftadır 20-21C de bekleyen kovamda çok yavaşlamış olsa da hala CO2 çıkışı devam ediyor. Normalde ilk hafta CO2 çıkışı durur, ikinci haftada şişelerdim.
Bu durum buğday kitine mi özgü acaba?

1 Like

Merhaba arkadaşlar,
500gr şeker+500gr dme ile 5 martta kurdum kitimi. Bugün hava kilidindeki su seviyesi neredeyse eşitlendi. Henüz 11. gün bitti aslında kovada bekleme süresini 3 hafta olarak planlıyordum fakat 2 hafta bitince şişelemeye geçecek gibiyim. Biraz erken mi eşitlendi su seviyesi acaba? Yarın yoğunluk ölçümü yapacağım 1010 görürsem şişelemeye geçmeli miyim yoksa biraz daha beklemeli mi? Süreç sağlıklı ilerliyor mu? Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Suyun eşitlenmesi çok doğru bir kriter değil. Siz 3 haftayı tamamlayın her halükarda. Kovada şişede olgunlaştığından daha hızlı olgunlaşıyor sonuçta. Isıya dikkat edin yeter.

Evet su eşitlenmesi kriter değil ama sanki bu şekilde hareketsiz durunca tadı bozulacakmış gibi geliyor neden bilmiyorum :smiley: Sıcaklığa dikkat ediyorum 19-20 derece. Bekleyelim bakalım cevap için teşekkürler.

İçeride yeteri kadar karbondioksit var. Bu bozulmasını engeller merak etmeyin. Kapak da hafif bombelidir muhtemelen.

Aslinda kapağın bombesi de yavaş yavaş azalmaya başladı ama ben yine de bekleyeceğim bakalım. En azından 16-17 gün bekleme niyetindeyim.

Fg 1010un altina indiyse siselemeye gecilebilir bos yere kovanizi dolu tutmayin yeni kit kurarsiniz :slight_smile:

1 Like

Bu da başka bir bakış açısı. Verimlilik açısından tabi ki, boş kalmasın kovalar :smile:

1 Like

Peki kovada fazla bekletmenin ne gibi bir avantajı veya dezavantajı olur? Yani fazladan kastım 4-5 gün kadar.

Olgunlasma surecini biraz daha hizlandirir ilk 10-15 gun. Fermantasyon tamamlandiysa sisede yavas yavas olgunlastirmak daha lezzetli, tat profili daha dengeli bir bira elde etmenize olanak tanir. Bottle conditon dedigimiz islem de budur.

@Crafter @Spotlightkid Bugün bir örnek aldım ve FG tam 1010. Bulanık ve hafif gaz baloncuğu çıkışı vardı. Tadinda herhangi bir ekşilik ya da kötü bir tat yoktu ve hafif gazlıydı. Rengi tortusuz fakat bulanıktı. Bu durumda ne tavsiye edersiniz?

Sizdeki sabırsızlığı hissediyorum ve buna daha fazla direnmeyin ve şişelemeye geçin diyorum :smile:

1 Like

:smile: hocam cidden hisleriniz çok kuvvetli. Geçenlerde (adını tam hatırlayamadım) bir arkadaş aldığı örnekleri içerken sıcak birayı sevdiğini yazmıştı onu okurken hadi canım o kadar da değil diyordum şimdi ben bir bardak doldurup içmemek için zor tutuyorum kendimi :smile: o zaman yarın şişelemeye geçeyim en iyisi sanırım uygun şartlar oluştu.

2 Likes

Yola cikis amacim weihenstephaner aromasina yaklasmak olsa da bir iki gune kadar kisnis ve portakal cayi ekleyecegim. @Birader.omerkutlu nun youtube kanalinda paylastigi sekilde ekleyecegim… hoegaarden weihenstephaner kirmasi bir sey cikiyormus ortaya, aradigim tat :slight_smile:

Arkadaşlar birayı şişeleyeli yaklaşık 2 hafta oldu. Bugün buzlukta 1 saat beklettiğim bir şişeyi açtım. Sonuç; her ne kadar şişede kısa bir süre beklemiş olsa da beklediğimin çok üstünde, mükemmele yakın bir hefeweizen çıktı. Tat olarak weihenstephaner’e çok yakın diyebilirim. Erdinger’da fazla dile gelmeyen ama Weihenstephaner’da biraz daha baskın olan şerbetçiotu acılığı biramda da var. Kokusu Hacker-Pschorr Weiße gibi buram buram geliyor. şişelerken 1000/360 x 2 ile şişeledim. 1 cm kadar kalıcı köpük bardağın sonuna kadar eşlik ediyor, her ne kadar hefeweizenda aranan bir özellik olmasa da bardakta belçika danteli de bırakıyor, bunu da belirteyim. Ben sonuçtan çok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum. Bu kiti bu kombinasyonla mutlaka kurun. 23 litre kurduğuma hiç pişman olmadım DME gövde işini tamamen çözmüş, gayet gövdeli bir bira olmuş.

7 Likes