Munton's export stout yardım

merhaba

deneyimli arkadaşların yardımı gerekiyor.

muntons export stout’u:

toplam 23 lt.

1 kg extra dark kuru malt özü
0.5 kg orta kuru malt özü
1.5 kg şeker
uyandırılmış kit mayası
şişelemeye 4 gün kala 65 gram 1saat kaynamış (hop tea yöntemi) nugget şerbetçiotu ilavesi

ile kurarsam başarı şansı,alkol oranı ve çıkan ürünün genel değerlendirmesi ne olur.

1 Beğeni

extra kuru malt özü bence kitin özelliğini bozar ama kötü mü olur iyi mi olur bilemem ayrıca bence bu karışıma 1 paket maya yetmez gibi sanki 2 paket maya lazım gibi.

1 Beğeni

1.5 Kg DME ve 1.5 Kg şeker kombinasyonu ile alkol derecesi çok yüksek olacaktır. Ancak alkol oranı kurulumda aldığınız original gravity (OG) ve fermantasyon bitiş final gravity (FG) ile saptanabilir. Eğer amacınız yüksek alkollü bir bira (barley wine) ise kit mayası yeterli olmayacaktır, ek mayaya ihtiyacınız var.
Şerbetçi otu meselesi ise tamamen keyfi. Kit IBU değeri 50-60 olarak verilmiş. Amaç IBU’yu arttırmak ise aşağıdaki linke bir göz atın derim.

https://forum.butikbira.com/t/four-finger-jack-ipa-dryhop-ve-ibu-degeri-arttirma/4665

1 Beğeni

sonuçta alkol derecesinin çok yüksek olacağını düşünmüyorum.
kitin verdiği alkolün % 4 olduğunu varsayarsak(sallıyorum)
1.5 kg şekerle %2.4
1.5 kg dme ile %1.5 ilave alkol gelebileceğini forumda okudum.

bu da tahminen 1065 la başlamak demektir.

bitişte de 1010 dan aşağı düşemediğimiz için(bu kitte bu maya ile böyle bir özellik olduğunu okumuştum),benim tahminim % 7 alkollü bir bira olur gibi.
tecrübeli değilim,sadece tahminler.
öneri ve bilgilendirmelere açığım.

yarım kilo şeker 23 litrede yüzde 0,8, yarım kilo malt özü yüzde 0,5 arttırıyor.

siz ekstradan yarım kilo şeker ve iki malt özü koyuyorsunuz o yüzden alkol seviyesi yüzde 7 civarlarında olacaktır. Maya başlangıçı veya ek maya gerekebilir, ya da eski kovanızdan kalan tortuyu yıkayıp içindeki mayanın tamamını kullanırsanız da olur. içinde epey maya var çünkü.

1 Beğeni

Bu kadar uğraşmaya gerek yok aslında direkt 18 litre litreye yarım kilo şeker ve yarım kilo maltözütü ile yapsanız aşağı yukarı aynı sonucu alırsınız, hatta ek acılık için şerbetçiotu kaynatmaya gerek kalmadan. 10 şişe az olur ama güzel olur, bir de garanti olur. Bir kite bu kadar yoğun müdahale etmek biranın dengesini bozabilir. Şerbetçiotunu kaynatmayı oluşabilecek tatlılığı dengelemek için yaptığınızı varsayıyorum. arkadaşların maya ile ilgili söyledikleri doğru 6 grm’lık kit mayası bu OG değeri için yeterli olmaz, FG’niz yüksek kalabileceği gibi oluşacak kokuların gitmesi içinde çok beklemeniz gerekir.

2 Beğeni