Muntons pilsner hava kabarcıkları

(hsn) #21

selamlar. benimde şişede 11. gün ve 14 şişe bitti bile :slight_smile:

bol köpüklü biralar

(Çağatay uysal) #22

slmlar hasan bey valla siz hızlısınız ben dün aksam 8. günde 2 tane denemek için açtım 44 ü duruyor :blush: 14 ü bekliyeceğim şişede arkadaşlarla tadım için herhalde 10 15 de benim azalır o zaman köpürtmeye vakit bırakmıyacaz gibi ama sizede bol köpüklü biralar dilerim​:blush:

(Mert E.) #23

Selamlar… Az önce ölçüm aldım tekrar 1008 son değerle gün içinde şişeliyorum

(200 Promil (Abdullah)) #24

Dört gözle mesajınızı bekliyordum, çok teşekkür ederim hatırladınız. :slight_smile:

Ben de az sonra başlarım şişelemeye.

Selamlar.

(Mert E.) #25

Mavi kapakli guzellikler :blush:

(hsn) #26

dün akşam yine arkadaşlarla kurduk çilingir soframızı. boğma rakı ve bizim pilsner cilasıyla güzel bir geceydi. kaldı 1 kasa :slight_smile:

güya 2 ay şişede olgunlaştıracaktım bir kasayı :sweat_smile:

(200 Promil (Abdullah)) #27

Starsanın köpüğü ne güzel süzülmüş öyle hehehehe şimdiden afiyet olsun. :slight_smile:

Benim şişeler de hazır kapalı bir dolaba koydum bekliyorlar, 14 gün sonra tadım yapacağım.

(Mert E.) #28

Aman dip tortusu ekmegini unutmayin :slight_smile: Bir kac denemeden sonra muthis bir ekmek cikiyo ortaya

(Engin) #29

İlk kitimi 14 günde şişeledim sonunda. Şişeleme öncesi tadımda şerbetçiotu aroması ve tadı oldukça tatmin ediciydi, bekledikçe nasıl olucak bilmiyorum. Şişelere 1 adet 360/1000 1 adet 360/750 attım. Hedefim şişede en az 1 ay sabredebilmek. İlk şişeyi açınca da sonucu paylaşıcam

(Mert E.) #30

Bugun dayanamayıp ilk şişeyi açtım, gazlanma ve köpük çok iyi… Biraz daha sabredersem lokum gibi bira olacak :beers:

(Engin) #31

Sabredemeyip ilk şişemi 12 gün sonra açtım ve sonuca ben bile inanamadım.EF SA NE
Gazlanma muhteşem,12 gün sonra bu kadar gazlanmasını beklemiyordum.Çok hafif bi maya kokusu var ama rahatsız edecek kadar değil.Maya kokusu için de erken olduğunu tahmin ediyorum.Gövde inanılmaz güzel olmuş,ticari biralar halt etmiş bunun yanında.Köpük sevmediğim için özellikle köpürtmeden bardağa doldurdum. Bu duyguları yaşattığı için Butik Bira’ya da ayrıca teşekkür ederim. Şimdi 2. kit zamanı :wink:

(Salih Kaya) #32

İlk kiti içiyorum bende şuanda, 15. Günde şişeler. Gerçekten her geçen gün daha güzel oluyor bira. Sabırlı olabilseydim şuanda en az 20 şişem daha olabilirdi :slight_smile: