Muntons Pilsner maya seçimi

Öncelikle herkese merhaba. İlk kitim olan Brewmaker Pilsner’i 2 hafta kova sonrası dün şişeledim ve sonuçları beklemeden ikinci kitimi kurmak istiyorum. İlk kitimi tamamen kılavuza uygun yaptım. Muntons Pilsner ikinci kit seçimim ve bunda şerbetçiotlu dme eklemesi yapacağım kesinlikle, büyük ihtimalle 2 paket açık renk şetbetçiotlu kuru malt özü kullanacağım. Bu şekilde istediğim fazladan acılığı bir nebze yakalayabilirim gibime geliyor. Önerileriniz varsa açığım :slight_smile: Asıl sormak istediğim ise, Muntons Pilsner’i kendi mayasıyla ve US-05 maya ile ayrı ayrı yapıp kıyaslama yapan birileri olup olmadığı. Malum fazla tercih edilen bir bira, illa ki birileri denemiştir diye umut ediyorum. Okuduğum birkaç yazıda Muntons Pilsner’i çok beğenip tekrar tekrar kuran arkadaşlar vardı mesela, hangi eklemelerle nasıl sonuçlar aldınız acaba?

2 Likes

Bence dusunceniz kesinlikle mantikli… yapilan yorumlar da US-05 maya kullanilmasi yonunde… ayrica birazcik acilik da isteniyorsa malt ozu olmali… ben sonraki kitte denemeyi dusunuyorum. Suan ki kitimde sadece bir paket malt ozu ve 0.5 kg kullandim…deneme yanilma … damak zevki…sonuc …

1 Like

Deneyen birini bulamayınca kendim deneyeyim dedim ve 2 adet Muntons Pilsner kit, 1 adet US-05 maya, 3 adet şerbetçiotlu DME aldım. İlkini kendi mayasıyla ve 1 paket şotlu DME+500gr şeker ile 21 litre, ikincisini US-05 ile 2 paket şotlu DME (250-300 gr civarı da olsa şeker eklesem mi bilemedim) ile yine 21 litre kuracağım. Bayaa bi göz gezdirdim forumdaki başlıklara, sanırım bana en uyan şekli böyle olacak. Sonuçları bildiririm, ama heralde ilkbaharı bulur :smile:

2 Likes

Selam, evet kit mayaları iyi iş görüyor.
Ama karşılaştırma yapacaksanız iki kovaya da aynı ölçüde aynı malzemeleri koyun derim.
Tek fark maya olsun.

Denemenin sonunda neden kit mayası yerine diğer mayalar tercih ediliyor daha net fikriniz olacaktır.

Pilsner güzel kit. Şotlu Dme çok yakışır, ekstra şeker ile harika olur. 1 paket dme artacak, onu da sonraki kurulumda denersiniz?

Selamlar, deneme yapma şansınız oldu mu?
Sizinkine benzer şekilde bende ilk kitimi standart şekilde yaptım.
2. kitimi s05 maya, 2 paket dme ile 23 lt’de hazırladım. Şişelemede 1. hafta bitti, ilk test için 2 haftalık bir vakit var önümde.

Sizin değerlendirmeniz ne yönde oldu? Özellikle maya tadı ve koku değerlendirmenizi merak ediyorum.
İlk kitimde bariz bir maya tadı vardı ve içimin sonlarında rahatsız ediyordu. (1. ayın sonundaki şişelerde oldukça azaldı ancak kaybolmadı.)

Bu konuda var mıdır bir gelişme? Sonuçları merak ediyoruz :smile:

1 Like

Pilsner kit,1 paket ş.o.m.ö, 1 paket dark malt ozu,0,5 kg seker ve us-05 maya ile kurmus oldugum kit… OG:1052,FG:1010. bir hafta sisede dinlendi… İcimi gayet guzel, acilik biraz hissedilir seviyede alkol derecesi baya bi tatmin edici. Tadi tuborg golda yakin…kesinlikle harika… ama birdahaki sefere dark malt ozu yerine medium malt ozu deniycem.maya kokusu cok az… us-05 kesinlile basarili…

1 Like

Cevap biraz geç oldu ama elimde olmayan sebeplerden foruma zaman ayıramadım. Tabii ki bu arada üretime fırtına gibi devam ettim :slight_smile: hatta 5 arkadaşı daha başlattım bu işe. Biraz uzun olacak yazım için şimdiden özür dilerim. Kılavuza uygun olarak kurduğum ilk kitim olan Brewmaker Pilsner (1 kg şeker ve kendi mayası ile), 4-5 ocak gibi şişeleyip ilk denememi sabredip 5 şubat’ta yapmıştım. Bana çok güzel geldi. Şöyle ki, etrafımdakiler biraz maya kokusu olduğunu söylediler ama beni nedense rahatsız etmedi, belki de lise yıllarında Taksim’de içtiğimiz su katılmış biralara olan alışkanlığımızdandır :slight_smile: Bu ilk kitimden 2 şişe sakladım, ve tabii ki bu arada 2-3 tane Muntons Pilsner kurdum. Bunlardan kendi mayasıyla kurduğum oldu, US-05 ile kurduğum ve tek şot’lu ve çift şot’lu kurduğum da oldu. Bir ay minimum beklemeden hiçbir şişeye elimi sürmedim :slight_smile: Şunu çok açık ve net olarak söyleyebilirim ki, bence 4 ay şişede beklemiş kılavuza uygun yani kendi mayası ve şeker ile kurulan Brewmaker Pilsner BÜYÜKTÜR 1 ay şişede beklemiş US-05 mayalı 2 adet şot’lu Muntons Pilsner. Ha ikisini de 1 ay bekletirsek derseniz tabii ki Muntons :slight_smile: Ama burdan şunu anladım ki şişede uzun süre bekletmek çok çok işe yarıyor. Çok uzun süredir böyle doygun böyle lezzetli bir bira içmemiştim. Kaldı ki bu 4 aylık şişeyi açmadan önce dışarıda Tuborg gold içmek zorunda kaldım ve 3-4 saat sonrasında bahsi geçen şişeyi açtım. İşte Tuborg gold’un tam olarak lisede içtiğimiz sulandırılmış biralar gibi bir tada sahip olduğunu fark ettim :slight_smile:

Farklı farklı kurduğum Muntons Pilsner’lere gelince… Standart kurulumdan farklı olarak sadece US-05 ekleyerek, US-05 ve bir adet şot’lu mö ekleyerek, US-05 ve iki adet şot’lu mö ekleyerek kurduğum kitlerde biradaki doygunluk ve içim keyfi gitgide arttı. Yalnız 2 şot’lu olanda benim o kadar dikkatimi çekmemesine rağmen çevremden biraz acı olduğu yorumunu aldım. Şimdi aynısını 1 adet şot’lu 1 adet şot’suz kurarak deneyeceğim. Onu da yazarım buraya.

Önümüz de malum yaz sezonu :slight_smile: Ben seri şekilde 3 kovayla harıl harıl kit kurup, kurduğum kitlerin 1-2 tanesini şişeledikten sonra karanlık bir alanda unutup, ağustos-eylül gibi de 3-4 aylık cevherleri afiyetle tüketmeyi planlıyorum :slight_smile:

Sürç-i lisan ettiysem affola, yazıyı gereksiz uzattıysam gene affola :slight_smile: Biranız hiç bitmesin.

14 Likes

Yaz için Muntons Pilsner düşünüyorum. 500 gr şolu dme ve 750 gr şeker ile 23 lt. Fakat iki maya arasında kaldım. US-05 veya M44? M44 için: “Aroma karakteri: Nötr. Bu maya, yoğun şerbet ve yüksek sıcaklık koşullarında bile nötr bir aroma profiline sahiptir.” demesi onu pilsner için baskın kıldı ama US-05 de çok tercih edilen bir maya. Daha sıcak çalışan ale mayası olsalar da amaç lager türüne yaklaşmak. Deneyimi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum, teşekkürler.

1 Like

Pilsner i bir kez Us-05 ile ve 3 paket şo lu dme ile kurdum.
2 haftada 1010 fg elde ettim.
Sıcaklık 20 c civarıydı.
En beğendiğim kitlerden biri oldu.
Abv yüksek
Yoğun malt ve şo tadı var. Var oğlu var…:laughing::laughing:

2 Likes

Ben m44 us kullandım. Sonuçlardan şu ana kadar memnunum. (Şişede 2. Hafta, maya kokusu mevcut ancak aroma tadı yok. Keskin bir şo tadı var

1 Like

Sanırım ikisi de iyi iş çıkarıyor :sunglasses:

Us-05’de denedim ancak bende birada aroma tadı bıraktı. Açıkcası o tadı yok etmek için m44 denedim ve daha memnun edici sonuçlar aldım.
Tam sonucu 1 ay tamamlanınca daha net söyleyebileceğim.

2 Likes

m44 denemek gerek o zaman, teşekkürler :slight_smile:

Sanırsın buğday birası :open_mouth: dediğim şekilde kurulum + 19 derece fermantasyon sıcaklığı ve taşma yüzünden hava kilidini 3 kere değiştirdim :smile: m44 rocks

İlk kitim di kendi mayası ve 1 kg şekerle kurmuştum tek muzdarip olduğum tarafı rengiydi ama tadı muhteşemdi.

Hey you :wink: bahsettiğim deli gibi taşma sonunda fermantasyon tamamlandı ve şişeleme yaptım. Sonrasında kapağı açtım 23 lt’den sonrası hep krausen. (doğal olarak) Ama kova kapağının kenarında küçük koloniler halinde küf oluşmuş az da olsa. Fakat korktum. FG ölçümü alırken tadı ve kokusu cidden çok iyiydi. Başımıza bir iş gelir mi ki?

17.05.2017 Muntons Pilsner kit 1 kg. light DME M44 US West Coast maya ile 21 lt. kurduğum kiti,18-21 derecedeki mayalanma sürecinin ardından 25. gün 41 şişe olarak 2*360/750 gr şeker ile şişeledim.

25.gün açtığım ilk şişede koyu renkli, gazlanması iyi fakat (maya kokusu diyeceğim) yoğun bir tadın olduğu bir bira ile karşılaştım. Damağı ve hatta mideyi rahatsız eden çok yoğun bir gövdesi vardı. 1 kg. şeker ve kit mayası ile ürettiğim ilk kitimdeki biraları zevkle (ve hızla) içen arkadaşlar da ilk tadımdan pek memnun kalmadılar. Kendi ürettiği biraları evladı gibi seven ben bile bu kitten biraz soğudum galiba ve stoktaki diğer biralarla yazı geçirirken beklemeye aldım. Oda sıcaklığı 26-29 derece arası değişirken şişeleri karanlıkta tutmaktan başka bir şey yapmadım.

94.gün açtığım şişe ile durum değişti. Buzdolabında 2 hafta beklettiğim bira koyu renkliydi yine (bkz. yukarıda) Gazlanması ve asitliği gayet yerinde ve buğday birasını çok andıran hafif meyvemsi aromalı bir lezzet. Gövdeli olmasına rağmen keyifli ve hafif bir içimi var.

M44 US West Coast mayayı sıcaklık etkisini azaltmak ve nötr aroma karakteri için deneme amaçlı seçmiştim. Kovada sıcaklık ideale yakın olsa da sanırım şişeleme sonrası 30 dereceye yaklaşan sıcaklık bu sevdiğim :slight_smile: meyvemsi aromaya neden oldu.

Farklı denemelerdeki değişimi net takip edebilmek için her kitte yalnız bir değişkenle oynamak gerekiyor galiba. Kit mayası ve 1kg şekerin ardından mayayı ve şekeri çıkarıp aynı kiti kurmak net bir fikir vermedi. Yalnızca mayayı veya şeker-malt oranını değiştirmek daha verimli olabilir. Sıcaklık da sabit olmalı elbette. Benim durumumda bu yazın bira mayalamaya ara vereceğim anlamına geliyor.

1kg. şeker ve kit mayası ile kurduğum ilk kit keyif/maliyet açısından epey verimliydi. Stokta onu tutup değişik tatları aramaya öyle devam etmeli.

Çok faydalı bir karşılaştırmalı yazı olmuş, emeğinize sağlık

Ben kit mayalarından tat olarak rahatsız olmuyorum ama harici mayalar fermente işlemini daha güzel hallediyor 15 22 derece arası bşr maya tavsiye edermisşniz