Muntons Premium Lager Kit + Muntons Bira Kiti Güçlendirici

Öncelikle hepinize Karşıyaka’ dan selamlar. Aranıza yeni katıldım ve ilk kurulumu bugün yapacağım. Hedefim ortalama standartlarda bir tat yakalamak. Başlıkta belirttiğim ikili bira tercihi tuborg olan biri için nasıl bir tercih?

Şimdiden cevap ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Not: Yanlış anlaşılmaları önlemek için belirtmeliyim ki tuborg yapmaya çalışmıyorum.

2 Beğeni

Gayet standart guzel bir lager olacagina inaniyorum :slight_smile: sicakligi 18 20 arasi tutun birakin fermantasyon uzun sursun birde ekstra maya ihtiyacinizin olup olmadigini bir arastirin dusuk sicaklikta guclendiricili lager kurulumu icin :slight_smile:

1 Beğeni

Şu an 18 derecede kurulu şekilde bekliyor. Dün gece kurdum ve sabah kontrol ettiğimde gaz çıkışı ya da kova içinde bir reaksiyon gözlemlemedim. Forumda yaptığım araştırmalara göre uyandırma işlemi için 20 dereceyi önermişler. Bu arada lager kitinden çıkan haricinde maya kullanmadım

20 dereceye çekmeye çalışın, fermantasyon gün içerisinde başlayacaktır hiç endişeniz olmasın. :slight_smile: İlk kurulum için kit mayası kullanmanız isabetli olmuş. Zamanla harici maya alarak mukayese edebilme şansınız olacaktır. Ölçüm setiniz yoksa edinmenizi öneririm.

1 Beğeni

Yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni