Muntons Stout + Dark LME + 1 kilo şeker = Ek maya gerekir mi?

Daha önce bir kaç kit yaptım ve onları sorunsuz içtim, güzellerdi ama bu sefer malt özü işine girişmek istiyorum.

Amacım misafirlere ikram edeceğim yüksek alkollü (yüzde 6-7) bir bira yapmak, ama maya yeterliliği aklıma takıldı.

23 litre olacak şekilde Stout kiti + Dark sıvı malt özü + 1 kilo (mümkünse 1,5 kilo) şekerle kurduğum kite kit mayası yeterli olur mu? 1 kilo olursa 1,5 sırıtır mı? :grinning:

Eğer maya yetersizse nasıl bir maya önerirsiniz?

1 Beğeni

Daha iyi bilenler yanıt vereceklerdir herhalde ama, ölçüm aleti işte bu işler için gerekli. Sitede gördüğüm kadarı ile mayalarda, şu OG ise şu kadar maya, bu OG ise bu kadar maya gibi açıklamalar var.

Bu kit benim ilk kitimdi. Açgözlülük edip 1.5 kg şekerle kurdum(maya uyandırarak). 3 hafta kovada bekledikten sonra (17-16 derecede başlamıştı fermantasyon) sıfır maya tadıyla 1011 gibi bir değerde sonlanmıştı. Mesela öbür kitim olan wherry fazla şekerli bir tatla bitmişti. Sanırım bu kitin mayası iyi çalışıyor.

Yani bence bu maya 1.5 kilo şeker, düzgün bir sıcaklık ve ekstra malt özüyle işini yapacaktır. Emin olmak isterseniz internetten yeast starter videoları izleyip, fermantasyona daha yüksek sayıda canlı maya hücresiyle başlayarak işinizi garanti altına alabilirsiniz.

Lezzet olarak ise kit mayasındansa US-05 gibi mayalar öneriyor pek çok kişi(burası ve yabancı forumlar) sizin yerinizde olsam misafirlere ikram edeceksem ekstra maya soruşturmaya devam ederdim :slight_smile: (benim farklı maya ile tecrübem henüz yok)

Cevabınız için teşekkür ederim hocam.

Peki biranız nasıl oldu, merak ettim :grinning:

Valla 1 ay oldu elimde hiç kalmadı :smiley: hepsini erittik… özellikle şu zamanda tattırdığım, onlara ayırdığım için bu günlere kadar sağ kalmış biralar, epey beğenildi.

İlk haftalarda köpüğü kalıcı değildi hemen kola gibi dümdüz oluyordu. Son açılanlarda bu da biraz düzelmişti. 2 gr şeker kullanmıştım şişe başına. Cream Stout diye bir kit geldi yeni, onu görmesem aynı kitten sipariş edecektim :slight_smile:

Malt özü kullanınca kesin daha güzel olacaktır :wink: