Musluğu kovaya sabitlemek

(Efe Rüzgar) #1

Butik Bira kovası ve musluğu çok kullanışlı da olsa musluk bazen bize sızdırmazlık anlamında problem çıkarabiliyor.

Bu yüzden aklıma mutluğu antibakteriyel silikonla kovaya sabitleme fikri geldi. Sizce nasıl olur? Arındırma ve temizleme anlamında bir sıkıntı yaşar mıyız?

Antibakteriyel silikonların 150 dereceye kadar dayanımı olduğu yazıyor, bu anlamda sıcaklık konusunda bir problem yaşamayız diye düşünüyorum. Ancak gıda temasına uygunluğu konusunda bilgim yok.

(Onur Keskin) #2

ben musluğu kovaya sabitlerken , kovaya takmadan önce teflon bant ile 3 tur sarıyorum musluğun dibini sadece sonra contalardan birini dışarı diğerini de içeri takıyorum. contaları yamultmayacak şekilde sıkıyorum… daha bir kere sızdırmadı…:slight_smile: sabitlemek bakteri vs açısından anlamlı gelmiyor bana . Sökülüp yıkanabilmesinde fayda var.Musluk vidasının altına ulaşmak çok zor olabilir…

(Ezio Auditore) #3

Hocam teflon bantı içeri takıyoruz değil mi diye saçma bir soru sorabilir miyim? :smile: İçeri taktığınız contanın iç kısmına değil mi? Yani önce teflon bant ve sonra conta.

(Onur Keskin) #4

önce teflon bandı muslugun dibine sarıyorum. 2-3 tur yeter çok fazla olmasın…
Ayrıca elimle cok sıkı bir şekilde dişlerin arasına yediriyorum. sonra 1. contayı takıyorum.Daha sonra vanayı kovaya yerleştiriyorum.En son ikinci ocnta ve sıkma vidası…:smile:

(evbiracisi10) #5

Sıkıştırınca içteki conta kovaya sarılıyor zaten, dıştan contaya gerek yok. Teflon bant ve içten yapıp sıkıyorum. Su kaçırmıyor.