Musluğu parçalamak - 3 parçaya ayırmak

Bunun nasıl yapıldığıyla alakalı forumda bir yazı vardı sanırım ama bulamadım.

Detaylı açıklayabilecek biri var mı?

Sıcak suda beklettikten sonra on/off kısmı çekince geliyo zaten. Sonra on offu çıkarınca oluşan boşluğa kalem takıp çekersen o kısım da iki parçaya ayrılıyo

14 Beğeni

El gücüyle çözdüm :slight_smile: Yine de burada dursun. Senin video yardımcı olur sonrakilere.

Siseledikten sonra kovayi temizlerken musluğu kovadan sökmeli miyiz?
Gerci bu video da bi tik ileri tasimiş kovadan ayirdiktan sonra muslugun kendini de parcalamiş.
Sizdirmazlik konusunda bu sekilde sorun yaşayan musluk kova ikilisini sizdirmayi onledikten sonra birbirinden ayirmak ürkütüyor insani

İlk seferden sonra hiç sızdırmazlık problemi yaşamadım,1.5 senedir kullanıyorum ilk kovamı. Temizlik önemli o yüzden her seferinde musluğu sökmek şart, iyice kirli olan durumlarda parçalamak da gerekli bence.

2 Beğeni

Yalnızca sökmek değil, üç parçaya ayırıp temizlemelisiniz. Video yardımcı olur size. 1.5 sene önce meraktan parçalara ayırdığım musluğun içinde bakterilerin film tabakası yapmış olduklarını gördüm. Siyah renk kalıntı şeklinde kendini apaçık göstermekteydi.

2 Beğeni

Tamda araştırdığım konu… ilk kitimi şişeledim ve kovayı temizledim musluğu çıkardım fakat arada siyah lekeler gördüm… bununda sebebi arada yoğunluk ölçümü yaptığım için muslukta kalan kalıntılar hemen küfe dönüşmüş… musluğu çıkarıp zorladım sökmek için beceremedim… araştırınca bu videoya denk geldim…