Musluk ucunda küflenme

Merhaba forumda arattim ama kuflenme ile ilgili bisey bulamadim… bira kitini kurduktan sonra musluk ucu yukari bakiyodu galiba uc kisminda kuflenme oldu fotosunu cektim ama ins. Kotu birsey olmaz bu kuften ne yapmam lazim

Dayanamadim aldim ucundan sicaklik olcme zimbirtisini yikadim durulanmayan starsan siktim spreyle aldim… moralim bozuldu gece gece

Küçük bir cerrahi operasyon gibi olmuş :slight_smile:

1 Like

Bir sorun olmaz bence, musluk kapalı olduğu için küfler içeri ulaşamamıştır.
Size tavsiyem şişelemeye başlamadan önce 50 ml kadar şerbeti bir bardağa alıp dökmenizdir.
Böylece ulaşamadığınız küfler varsa da şişeye giremeyecektir.

3 Likes

Ins. Oyledir ilk kitim :slight_smile:

Tek benim basima mi geldi simdi bu :slight_smile: biri cikip desin bana da oldu bisey olmaz diye

Kapagini 15 20 saniye kadar acip fotolarini cektim
@aris

Kulak çubuğu ve PBW ile musluğun içini iyice silin, sonrasında su ile duruladıktan sonra starsan sıkın.

Şişelemeden sonra musluğu söküp PBWde bekletin.

1 Like

Tesekkur ederim serbette bir sikinti var mi acaba ?

Bence yok. Renge bakılırsa o gorünenler bildiğimiz maya :+1:

1 Like

Gayet normal, gönül rahatlığıyla şişeleyebilirsiniz.

1 Like

Göderi 21 şubata ait. Sonradan bir problem oldu mu?

1 Like

yoo ucunu temizledim star sunla çatır çutur içtim :smiley:

1 Like

Şiseledikten sonra bu konudaki gibi musluğu parçalayıp temizleyin.

1 Like

evet artık daha dikkatli temizliyorum musluk temizliği aslında en önemli kısımlardan

Birebir aynı şey benim de başıma geldi. Şişeleme öncesi ölçüm için numune aldığımda böyle bir parça cisim çıktı. Musluğu söküp 1 gece pbw da beklemiştim. Pırıl pırıl olmuştu. Bence musluk temizliğinden değil de bira kurarken muslukta kalan 1-2 damla şıra küflenmiş sanki. Biraya hiçbir etkisi olmamış.

Selam,

Mayalar keyif yapıyor gibi görünüyorlar.