Öğütülmüş malt ne kadar dayanır?

Merhaba.

Buna benzer bir başlık vardı diye hatırlıyorum, ama bulamadım bir türlü.

Tam önceki günden her şeyimi hazırlamış, maltları, yulaf ve buğday ezmelerini öğütmüştüm ki, çay otomatını açtığım anda, elektrik şalterinin atmasıyla başımdan aşağı kaynar sular boşaldı. Belli ki kısa devre var bir yerlerinde. Yarın bir elektrikçiye vereceğim, ama yapabilecek mi bilmiyorum.

Bu öğütülmüş tahılların kaç gün dayanabileceği hakkında bilginiz var mıdır acaba? İki kat çöp poşeti içinde saklıyorum.

Teşekkürler.

Bir de elektrik-elektronikten anlayan arkadaşlara bir sorum olacak.

Makinedeki arızanın nedeni büyük olasılıkla geçen kullanımımın sonlarında, makineye bağladığım uzatma fişinin ve prizinin yanmasıydı. Fiş ve priz yanarak biraz eridi ve şalteri attırdı. Ama sonrasında makineyi başka bir fişe taktığımda Açık ışığı yandı (Termostat 0’daydı, açmayı denemedim). Ben de çalışıyor farz etmiştim. Meğerse termostat açıldığında attırıyormuş şalteri.

Bunlara dayanarak, sizce sorun nerede olabilir? Kabloda mı kısa devre vardır, yoksa termostatta mı?

Merhaba
Termostata giden kablolar eriyerek kısa devre yapmış olabilir. Termostatın içinde de bir erime olmuş olabilir. Eğer siz yapamıyorsanız bir elektrikçiye götürüp kontrol ettirin bence.

Bende de aynı problem vardı kabloyu yenilediler halloldu

1 Beğeni

Kablosu yanmış makinenin. Yenilenince düzelmiş.

Bu arada, öğütülmüş maltın dayanma süresini İngilizce kaynaklarda araştırınca, genel görüşün, iyice kapatıldığı sürece tahılların 3-4 hafta dayandığı yönünde olduğunu gördüm.