Ölçüm kitim yok ve birkaç sorum var

9 temmuzda ilk pils kitimi aldım ve talimat ve arkadasların yorumlarına göre yapmaya çalıştım . 1 kg şeker yerine yarım kilo ( belki 600gr) şeker kullandım .Şerbetci otu olaylarını bilmiodm o zmn. Mayalama sıcaklığı 22 -24 dereceler arasında gecti.Normalde bu c.tesi tam 2 hafta olucak şişelemem lazım ama ist da oalcağım için pzts bu işleme geçicem.Sorularım şunlar;

1.Kiti kurarken yarım kilo toz şekerle yaptım herhagi bir + sı ve - si varmıdır ?

2 ölçüm kitim yok biranın yogunlugu ile ilgili hiçbir fikrim yok 1010 değerinde ve 3 gün aynı değerlerde olunca şileleyin diye söyleniyor.16. günde şişelemiş olacağım + ve ya - yogunluklarda şişelediğim için biranın alkol oranında tadın vs sinde ne gibi değişiklikler olur …

Şimdiden çok teşekkür ederim…

Merhaba.

Talimatlara göre 23 litre kurarak sadece 600 gram şeker eklediyseniz oldukça düşük gövdeli (sulu sepken) ve az alkollü bir bira elde edersiniz. (Matematiğim zayıf, aşağı yukarı alkol oranını söyleyemeyeceğim.)

22-24 dereceler üst sınıra yakın olduğu için ilk tattıklarınızda hafif meyvemsi tat ve kokular gelebilir. Şişede olgunlaştıkça tat ve koku da oturacaktır. Bu konuda çok bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

“Hidrometre 1010’u gösterince şişeleyin” demek aslında bir miktar yanlış yönlendirme içeriyor. Biraların son yoğunlukları (FG) türden türe değişiklik gösterir. Mesela en son Yorkshire Bitter kitini türe uygun bir şekilde 1016’da şişeledim ve bir sorun yaşamadım. Buradaki önemli nokta FG değerinden ziyade, arada en az 3 gün bulunan iki farklı yoğunlul ölçümünün aynı rakamı vermesi. Bu, FG değeri ne olursa olsun size fermantasyonun bittiğini gösterir.

Şişeleme şekerinin alkol oranına ve tada etkisi minimumdur. Fark edemeyebileceğiniz derecede azdır. Bu faktör sadece şişedeki gazlanmayı (ve köpüğü) belirler diyebiliriz.

Kişisel önerilerilerime gelecek olursak; Muntons kitlerini kuru/sıvı malt özü ve 18-20 litre şeklinde kurmanızı öneririm. Bir çok farklı kit için bir çok alternatif reçete forumda bulunuyor, aramaya inanırsanız 3 veya 4. kitlerinizde neredeyse sıfır soru işareti ile şahane biralar içebilecek duruma gelebilirsiniz.

2 Beğeni

Pils iki haftada olgunlaşıyor. 600 gr. şeker kullanırken keşke hacmi biraz düşürseydiniz. 1 kg. şeker/23 lt. ile bile zaten gövdesiz oluyor. Bir de Pils yüksek sıcaklıklarda meyvemsi tatlar verebiliyor. Bence hafta sonu 50 cl için, 2 adet 750/360 küp şeker ile şişeleyin (4,16gr.) ya da 4 gr. kit ölçeği ile. Tahminen %3 civarı alkollü yaz biranız olur.

1 Beğeni

Teşekkür ederim yorumlar için . Şu an baktımda Mehmet snn ilk pilsner denemende ki actıgınn konudaki 2 . yoruma dayanarak bn 500 gram şeker kullandım :slight_smile: Yanlış mı yaptım :slight_smile:
şişeleme şekerimde kitin yanında gelen ölçekte 0,50 mi yoksa 0,75 i mi kullanmalıym ?

Birde arkadaşlar şu aşamada şeker eklesem nasıl olur ? Yani bu yanlış durumdan nasıl kurtulabilirm ?

Orada bilgi biraz eksik gibi. 500 gr. şeker kullanabilirsin ama 500 gr. light dme ile birlikte, gövdeyi arttırmak için.
Kit şeker ölçeğinde 50cl şişe için 0.50 yazanı kullan ama 750/360 2 adet kesme şeker daha pratik.

Bende ilk kitimi 4 Temmuz’da Pilsner 22lt 500 gr şeker ve 500 gr. DME ile kurdum. İlk günler sanırım sıcaklıklar 25 civarındaydı ama son 4-5 gündür 20-21 derecede sabitledim.

Bir de dün gece ölçüm yaptım 1010’a çok yakın bir değer çıktı. Ama biranın görüntüsü çok bulanıktı. Ayrıca tadına baktım sanki biraz acı gibi geldi. Bu şekilde olması normal mi sizce?

Son olarak şişeleme şekerinin toz veya küp şeker olması bir şey farkettirir mi?

Bulanık olması normal. Berraklık istiyorsanız ve buzdolabında yer açabiliyorsanız fermantasyon bitiminde 4-5 gün buzdolabında bekletip ardından şişeleyebilirsiniz.

Toz ya da küp şeker fark yaratmaz.

Bira yapımına ayırdığımız zamanımız bol diyelim.
Hiç ölçüm yapmadan 3 hafta kovada 3 hafta şişede beklesek, sanırım büyük olasılıkla içilebilir bir bira elde etmiş olurum?

bir de alınan numuneleri yeniden kaba koyamadığımıza göre bir kaç yudum çöpe mi gidiyor?

1 Beğeni

3 hafta fermantasyon süreci için yeterli. şişedeki biradan zaten bir ölçüm alınmıyor.

numuneler de tabi ki çöpe gitmiyor, taze taze kafaya dikiyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Yok canım, şişeden ölçüm yapılmadığını bilecek kadar okudum :slight_smile:

Hmmm, tadı pek ii diildir diye tahmin ediyorum ama bakalım. Kafamda kalan bir kaç soruya daha cevap buldum mu bende kuracağım.

1 Beğeni

Bu ölçüm kabının boyutları nedir? Yarın bir kaba ihtiyacım var ve baktım mezür adı altında satılıyor lab malzemesi satan yerlerde.