Oranje Bock 12 gün sonrası 1020 seviyesinde sabit kaldı

Merhabalar,

30 litrelik kovada başladığım Oranje Bock aradan geçen 12 gün sonunda 1020 seviyesinde sabit kaldı, kabarcık çıkışı uzun süredir yok. Kiti kurarken hidrometre olmadığı için ölçüm yapamadım.

Kiti kurarken dalgınlıkla 1 kg şeker kaynattım, daha sonra 0.5 kg şeker ekleyebilmek için soğuyan karışımı hacmen ikiye bölüp yarısını kovaya ekledim. Şekerli su karışımında şeker oranının homojen olmaması muhtemel diye düşünüyorum. Yani eklemem gereken yarım kilo şekerden daha azını eklemiş olabilirim. Yaptığım tadıma göre de alkol oranı az gibi geliyor.

150 g kadar şekeri minimum su ile kaynatıp soğutup, sanite edilmiş küçük bir huni ile hava kilidi deliğinden dökesim var :smile:

Siz ne yapmamı önerirsiniz?

Şimdiden herkese teşekkürler. :slight_smile:

FG’nin 1,010 olmasını umuyor ve çabalıyoruz. Bunun 1,020’de kalması şerbetin içinde hala sindirilmemiş şekerin kaldığını gösterir. Bunun üstüne yeniden şeker eklemenin hiç bir mantığı yok. Bunun yerine belki maya takviyesi düşünebilirsiniz ki 1,020 için buna da gerek yok bence…
3 gün aralıklarla yaptığınız ölçümde aynı FG değerini alıyorsanız, fermantasyon bitmiştir. 1,020 de bildiğim kadarıyla, üst sınır olsa da kabul edilebilir bir değer şişelemeye geçmek için…

1 Beğeni

bende 1022 civarında şişeledim :slight_smile:

1 Beğeni

Cevaplar için teşekkürler :slight_smile:

@Pobeda Şişelediklerinizi tattınız mı, alkol yoğunluğu için ne söyleyebilirsiniz, merak ettim :slight_smile:

Her ne kadar yüksek alkol tadı istemesem de, bu ilk ürünüm olacak, tattırdığım arkadaşlarıma alkolsüz hissi vermesin istiyorum :smiley: Bu gün son bir ölçüm yapıp şişelemeye başlıyorum büyük ihtimalle.

Brewferm kitlerinde yüksek FG durumu var. Bende brewfermin ipa kitlerinde yaşadım bunu. yabancı forumlarda da konu dile getirilmiş. FG stabilse şişelemenizde sorun yoktur.

İşin açıkçası sadece 1 şişe açıp içtim. En az 2 ay elimi sürmeme planındayım. Daha yoğun bocka göre ve daha baskın tatda. Alkol daha hissedilir.