Oranje Bock İsyanı

Oranje Bock seven, kurmak isteyen abiler buraya… Ne yazık ki stoklarda bulunmuyor ürün. Stoklara ne zaman gelir acaba? Burada oranje bock sevenler olarak yönetime baskı uygulamaya davet ediyorum sizleri:)))

Muntons bock +3dark dme ile yakın bişiler olur belki.

1 Beğeni

İzmir tadiminda oranje bock ve muntonsu ardarda tatma sansi bulmustuk. Oranje bockdaki karamel tadı epey baskındi doğru hatırlıyorsam.muntons kit, Koyu dme ,epeyce koyu yapılmış Candy sugar ve dusuk hacimli kurulum bence oranje bocka yaklaşır, hatta aratmaz bence :grinning:

1 Beğeni

Ben 1 paket buğday dme, 2 paket koyu dme ile 21ltye kurmayı düşünüyorum. Candy sugar nasıl yapılıyor bilmiyorum, tarifine baktım, karamel yapıyor insanlar resmen:) onun yerine esmer şeker koysak olmaz mı acaa yarım kilo kadar?

Maalesef esmer şekerin tada hiç katkısı yok.

Candy Sugar karamel değil, tam karşılığı Akide Şekeri :slight_smile:

Eşimin yalancısıyım :grinning:pek mutfaktan anlamam ama yapilan islemin şekerin karamelizasyonu olduğunu söylemişti, zaten karamel tadi ve rengi aliyoruz bu islemle. Bilmediğimden soruyorum, Akide şekeri de şeker karamelize edilerek yapılmıyor mu?

Benim bildiğim karamele tereyağı ekleniyor, ondan daha yumuşak

Anladım şimdi, siz karamel olarak daha acik kahverengi olan yumuşak şekerleri kastediyorsunuz.
Belgian candy sugar yapıminda tereyağ yok ( bu anlamda sade akide şekerini le aynı galiba ) ve yapilan işlem şekeri karamelize etmek(miş), yani sitrik asit yardımıyla parçalayarak bir anlamda modifiye edip yakmak gibi birsey anliyorum. Bu da o meşhur yanık vari karamel tadını veriyor sanırim.

Sade akide şekeri bulunabiliyor mu? Birkaç yere sorduğumda aromalılar dışında sade akide şekeri olmadığını söylemişlerdi. sadesi olsa bile ihtiyaç duyulan karamel tadını yakalayabilir miyiz bilmiyorum. o kavruk tada etkisi ne kadar olur emin değilim.

geldıgı gun 4 adet alacagım sözzz:)