Oud bruin bira kiti

Bu kite dair bir başlık bulamadım forumda. Havalar ısınmadan kurmak istiyorum ancak danışmadan üstatlara girişmeyeyim dedim. Candy şeker ilavesiyle kiti kuracağım bunun dışında maya değiştirmeye gerek var mı? İlk kez belçika kiti kuruyorum bu yüzden kit mayasıyla ilgili korkularım var. Bunun dışında bir öneriniz varsa seve seve dinlerim :slight_smile:

1 Like

Oud bruin i aldım fakat henüz kurmadım. Ancak ambiorix, Grand Cru ve 2 tane Tarwebier Buğday kurdum. İkinci buğday hariç hepsini kit mayasıyla kurdum, bir sıkıntı yaşamadım. Hepsinin lezzetinden ve olgunlaşmasından memnunum yani. Candi şekerin çok yakışacağını düşünüyorum, herhalde bende öyle yaparım kışa doğru.

1 Like

Tarifinde 700gr şeker diyor bende candy şeker kullanayım bari dedim

500gr(1pkt) extra koyu dme + 350 gr şeker ve be 256 abbaye maya tavsiye ederim,ben kriekte bu mayayı kullandım850 gr şeker veya dme önerilmiş butik birada

8 gün oldu bu kiti kuralı ve 1012 aldım ölçümü bu akşam. belçika kitlerinde genel olarak yaşanan fg sorununu düşününce bir soru işareti belirdi kafamda. sizlerden sonuç alan var mı? ya da kuranlar kaç fg ile şişeledi?

Merhaba veysel bey bende ambiorix kiti kurmuştum 2 hafta önce dün şişeleme sırasında ölçüm aldım 1004 fg değeri okudum og ise 1065’ti :slight_smile:
Her ne kadar şaşırmış olsamda bu bir gerçekti :stuck_out_tongue:
sıcaklı ortalama olarak 22-23 gibiydi heralde 20 derece üstünde bir sıcaklıkta fermantasyon hızlı gerçekleşti :slight_smile:

1 Like

Sizin değerler çok iyi çıkmış. Ambiorix i 1010, Grand Cru yu ise 1020 ile şişelemişim. Ambiorix şişede 2 ayı geçti, Grand Cru henüz 20 gün oldu, dün ilk şişeyi açtım, alkolü hiç hissedilmeyen ama 1 şişesi bile etkili olan, tatlımsı bir bira olmuş sevdim, daha da güzel olacak. Şu anda kovada Gallia var, İkinci Tarwebieri yeni şişeledim, Oud bruini ise kışa doğru yapayım diyorum artık. Belçika canavarı gibi olmuşum ama memnunum hepsinden :slight_smile:

Merhabalar

3 gun sonraki olcum 1008 :grin: sanirim siseleme icin uygun.

Herhalde daha fazla dusmeyecektir.
Genelde 1020 lerden asagi dusmuyor belcika kitleri diye yaziliyor ama ben hep 1010 altini goruyorum saskinim azicik :blush:

500 dme 350 seker seklinde yapmıştım.

Tadi guzel. Sisede gayet güzel olacak gibi.

Musadenizle gidip siseleri yikiyim :grinning:

2 Likes

ölçüm için aldığınız örneğin lezzeti nasıldı? ben biraz sıcak şarabımsı bir tad aldım. baharatlı hafif meyve notaları olan yoğun gövdeli bir lezzetti. sizde nasıl acaba fermantasyon sonunda?

Bugun cevap zor olur sabah tattim onu
Aksam uzerine diabolo ve yorkshire bitter iciyorum :joy:
Hersey birbirine karisti diyebilirim :blush:
Yarin siselerken eklerim :blush:

1 Like

Bekliyorum o vakit. Bu tarz şeyler önemli benim gözümde çünkü aynı kiti defalarca kurma şansını elde edemiyoruz genelde. Hem zaman hem ekipman yetersizliğinden. İstanbuldaysanız takas yapalım bir ara :slight_smile:

Kriek sonrası 2. Belçika kitim olacak yaşlı kahverengini sipariş eetim sonunda bakalım nasıl olacak😀

Mart sonu gibi 3 kitim sisede min. bekleme surelerini tamamlamis olacak.
Ben sahsen kendim tamam demeden tadim bile yaptirmiyorum kimseye :blush:
Bekletirim uygun sicaklikta sorun yok diyorsaniz her zaman :slight_smile:

bende şu an şişede bekleyen cream stout ve canadian blonde var. kovada australian pale ale, damacanada oud bruin. değişiriz 3 ayda diğerimizde bekler oud bruin nasılsa her türlü bekliyecek :slight_smile:

1 Like

Bugunde olcum aldim
Ornegin sicaklik 20 derece
Gecen aldigimda 1008 di simdi 1006 puffff daha da dusecek mi ki acaba bilemedim hic.

1 Like

Bu arada tadim notu olarak katiliyorum yorumuna :blush: ama benimki dusmeye devam ediyor gibi fg olarak ne kadar govdeli olacak bilemiyorum

Kimse de demiyor ki 2. Resimdeki köpük diye :blush:
12 Mart siseleme
21 gun kova
50 lik 4 gr 33luk 2.77 gr seker kullandim.
15x50cl
7x33cl
Geri kalani bira tanrilarina :grin:

1 Like

12 litrelik kitten bu kadar mı çıktı şişe yahu :frowning: tortu mu çok fazla yoksa hergün ölçüm alıp bir litresini içtin mi ? :slight_smile:

3 Ölçüm aldım 50 cl kadar aşağı yukarı
11 litre kurdum
Bir de en az 1 şişe de kovada kalmıştır.
Adak olarak :slight_smile:
Ama zaten max 24 şişe çıkıyor yazıyor ama en fazla 22 çıkar diye düşünüyorum.

24 50 lik çıkar max sende 19 50lik çıkmış ondan sordum tabi 1 litre eksik kurunca 22ye düşüyor rakam 1litreye yakın tortu artı adak kısmı desek normal :slight_smile: