Partial mash - smoked pale ale

Selamlar. Haddim olmayarak bir partial mash reçetesi yazmaya çalıştım. Recete hesaplamalarinda iyi gozukuyor ama Ustaların tavsiye ve yorumlarina ihtiyacım olacak, şimdiden teşekkürler.
1 kg pale ale maltı
0.2 kg kayın isli malt ( çok mu az mı? )
3.6 litre suda mayseleme
30 gr hallertaü 30 dakika
60 gr hersbrucker 60 dakika kaynatilacak.
Karışıma 0.5 kg candy sugar ve 1 kg liquid malt extract ilave edilerek biraz daha kaynatilacak (dk ? )
Yaklasik 3 litre şerbet olusacak
Bu arada
1 kg kuru light Malt extract toplamda 2-3 litre soguk suda cozulecek.
Bu ve kaynatma sonrası olusacak ve sogutulacak serbet kovada birleşip yaklaşık 15 litre soğuk su ile 22-23 litreye tamamlanacak.
Yazması bile zor oldu😀 nasıl birsey çıkar sizce ?

23 litreye tamamlandığında OG kaç olacak hesapladınız mı? Malttan alınacak verime göre revize gerekebilir.

1,2 kg malt, 0,5 kg Candy, 1 kg Extract’ı kaynatıp 3 litreye çektirdiğinizde bayağı kıvamlı bir şey olacak, sıvılıktan çıkabilir bence bu :blush: Mayşelemede su oranı önemli, kaynatırken daha eli bol davranabiliriz; bizim Butikbira menşeli hidrometreler 1110 civarı ölçüyor galiba en son.

Selamlar;
23 litre için tasty brew sitesindeki calculator OG 1,053 verdi, FG 1,013 verdi . İlk deneme olacağı ve maltı manuel bir yöntemle kıracağım için verimi düşük olur diye düşünüyorum; 60% olarak hesaba kattım. Eğer yüksek çıkarsa yani sanırım max 70-75 olur, pek revize gerekmez sanırım, sizce?
Kaynatma konusunda dediğini ayrıntıyı düşünmemiştim, haklısınız. ( Soru sormanın güzel yanı; aklınıza gelmeyen şeyler ortaya çıkıyor, ustalar çözüyor :smile:
Tencere büyüklüğüme göre ( emin değilim kaç litreyi rahatça alır ) ya su oranını arttırır ya da extractı ve candyi en son ilave ederim ( kit birasındaki gibi direkt fermentere ilave edip sıcak su ile eritmek olur değil mi? )

Malt 1 kg olduğu için revizeye gerek olmayabilir, 6-7 kg ile yapıldığında daha anlamlı olur fark. %55-60 verim varsayımı ilk denemelerde ideal.

Normalde dediğiniz yöntemin bir sakıncası yok, kit yapıyormuş gibi sonradan su ve Extract (+Candy) eklenebilir ama bizdekiler şerbetçi otsuz özütler galiba. Kaynatma öneriliyor mu bilmiyorum, forumda konuşulduysa denk gelmedim. Kaynatmayı hijyenden ziyade DMS den dolayı önemsiyorum.

Daha şimdiden 90 gram şerbetçi otu var, Hoppy bir bira olacak :slight_smile:

DMS’yi biraz araştırdım bu vesile ile. Mümkün olursa kaynatacağım hepsini birden ve mümkün olduğu kadar çok su ile, bu akşam kazanımı bir ölçeyim.
Hallertau’dan vazgeçmeyeceğim ama sizce Hersbruckeri 30 gr civarına çekmeli mi?
Açıkçası kit kullanmadığım için karaktersiz bir bira olması endişem var, ve o yüzden hesaplamalarda bu karakter için gerekli IBU aralığına girebilmek için hop miktarını arttırmak zorunda kaldım.

Aroma için ben son yarım saate ayırdığım ot miktarını bölüp 15 dk - 10dk. - 5 dk. - 0 dakikalarda (kaynama bitişi ile fermantere giriş aralığı) atma yöntemini kullanıyorum, sonrasında da Dry Hop.

Acılık için, özel bir ağız tadı aramıyorsam elimdeki en yüksek AA’li otla başlıyorum kaynatmaya… Böylece 50 gram yerine 10 gram otla yakalıyorum hedef IBU’yu ve 40 gram otu Dry Hop’a saklamış oluyorum.

Sizin bu miktarlarla IBU ne çıktı?

Ibu 21 çıktı. İncelemek isterseniz diye ekran görüntüsü aldım. Umarım okunabilir.
Yorumlarsanız sevinirim; yoruyorum sizi ama :slight_smile:

Boil Volume’den dolayı şerbetçi otu kullanılabilitesi çok düşük. Aynı miktarı 20 litrede kaynatırsak IBU en az 40 yapar :slight_smile:

Utilization (cüzdan :slight_smile:) önemli değil ise güzel bir bira olacağa benziyor kağıt üzerinde.

Şimdilik cüzdan değil konu , umarım ona da sira gelir😀
Şimdilik olumlu Yorumunuz bile yetti, cesaret verdi :grinning:
Peki Son bir soru. 3.5 Litre kaynatmak için 7 litre tencere yeter mi? Boilover için bir saat başında beklemeyi göze aldım…

17 lt hacimde 13 lt kaynatabiliyorum, zaten doğalgaz güçsüz öyle çok bir köpürme olmuyor bende kaynarken. 7 lt / 3,5 lt çok rahat kaynaması lazım. Zorda kalınacaksa iki tencereye de bölünebilir kaynama.

Çok teşekkürler yardımlarınız için.

1 Beğeni

İlgiyle ve merakla takip ediyorum, umarım iyi sonuç alırsınız.

İsli malt ve nispeten yüksek miktarda şerbetçiotu nasıl bir netice verir, mutlaka incelemişsinizdir.

Bir de maya turu ve miktarını da yazarsınız belki bir ara. Kolay gelsin.

Teşekkürler. … birkaç hafta sonra kurabilecegim kovam dolu, buradan paylaşmaya devam edeceğim.
T-58 seçtim maya olarak.
Serbetciotunu belki biraz azaltabilirm, Son Dakika değişikliği olabilir😁
Bir de isli maltin etkisini ben de merak ediyorum, oranını az tutmaya çalıştım.
Bakalim…:blush:

1 Beğeni

Belki yeri burası değil ama; partial mash ve hazır kiti karıştırdıktan sonra ve og olçumu yaptıktan sonra, partial mash og değerini bulabilir miyiz?

(Diğer tüm değişkenler de biliniyor; malt miktarı, kullanılan su vb. biliniyor)

40 puanlık uzmanlık sorusu :))

Partial mash OG si dediğiniz hazirladigimiz şerbetin OG si mi?

Evet. Malt kullanarak hazırladığım şerbetin og’sini ölçmeyi unuttum:). Sonradan, hazır kiti de ekledikten sonra, og olçumu yaptım.

Sadece malt kullanarak hazırladığım şerbetin og değerini bulabilir miyim diye merak ediyorum.

Şöyle bir hesap yapabilirsiniz ne kadar doğru olur bilemedim ama… [ son olcum OG x son hacim ] - [ suyun özgül agirligı (1.00 ) x koyduğunuz su ] = [ ilk serbetinin OGsi x şerbet hacmi ]
Buradaki Problem, ilk şerbet içinde kit katilmamis olmasi. Bir başka değisle kitin yoğunluğunu da bilip denklemin sağ tarafına eklemek gerekir. Karışık oldu galiba ama sanırım bu tür bir hesaplama olmali😀

1 Beğeni

Teşekkürler tekrar… En doğrusu ölçüm yapmayı ihmal etmemek aslında ama işte bir umut sormuştum.
Belki kesin bir yanıtı da yoktur, bilemedim, :slight_smile: yine de çok sağolun.

(Formul sonucu 3.700 :slight_smile:

Son olcum 1.050 olsa, çarpı 23 litre= 24.15 .
Eksi 19 litre su Koyduysaniz , eksi 19 = 5.15 .
Geri kalan 4 litrelik çözelti ( kiti koymuş olsaydınız şerbete ) için yoğunluk = 5.15 / 4 = 1.2875 ( kitin yoğunluğunu bilirsek buradan da şerbetin yanlız başına donebilirdik )

Siz 3.7 yı nasıl bulmustunuz?

Teşekkürler tekrar çok yakın tahmini sonuçlarla denklemi kurmuşsunuz zaten

1045*25=26.125
-20=6.125
/5=1,225

(ben ilk once hesaplarken (104525)-20=OG7 formulunden
OG=3.700 buldum) (iki farktan biri -asıl farkı yaratan bu sanıyorum :)) - 20.000 yerine 20 kullanmak, diğeri de elden edilen bira (5 lt) yerine kullanılan toplam suyu 7 lt olarak almak.

1 Beğeni