Patent Black malt eşdeğer

Merhaba,
İlk defa koyu ale yapacağım. Rastladığım bir tarifte aşağıdaki özüt ve özel maltlar kullanılmış.
1)3 kg Pale Extract
2)227 gr Crystal 60L Malt
3)227 gr Chocolate Malt
4)113 gr Black Patent Malt

Elimde ve tedarikçi sitelerde black patent malt yok.
Bu durumda ne yapmalıyım?
A) Black Patent Malt yerine chocolate malt kullanmak.yani toplamda 340 gr Chocolate Malt kullanmak. Bu durumda biranın rengi kahverengi mi olur?
B)Chocolote Malt’ı kavurmak. Burada fazla kavurup maltı kömürleştirmekten çekiniyorum.
C) ?

Tavsiyeniz ne yönde olur?

Black patent yerine carafa kullanabilirsiniz. Ama bu durumda Chocolate yerine de Carafa kullanmak zorunda kalacağınız için biranın tadı biraz tekdüze olabilir.

Diğer bir yöntem olarak maltınızı (pale maltı) kavurabilirsiniz, onun için de kuru ve yaş kavurma gibi temel 2 teknik var. Her halükarda koyu kavurduğunuz maltları birkaç hafta bekletmeniz gerek kullanmadan önce.

Biranın renginin en doğru tespitini ise birayı yaparak görebilirsiniz :slight_smile:

Ya da bir renk hesaplayıcı (brewersfriend) kullanabilirsiniz. Benim tahminim 340 gram Carafa II ile bayağı koyu (neredeyse siyaha yakın) kahverengi olacağı yönünde. Su miktarlarına göre de değişir tabi renk.

1 Beğeni

bazı karşılaştırma tablolarında chocolate için carafa II, black patent için carafa III önerilmiş.
bu durumda carafa II de biraz kavrularak daha koyu renk kazandırılabilir gibi geldi bana.

1 Beğeni

Bu durumda tamamı (340 gr) Carafa II olacak şekilde deneyeyim.
Cevaplar için teşekkürler.