Patlamış StarSan ambalajı

Merhaba,
Geçen gün farkettim 10 gün önce kullandığım Star San 21 derece bir odada beklerken patlamış başına gelen var mı? Neden olabilir ?

kapağını çok sıkmışsınız sanırım. başka açıklama gelmiyor aklıma.

Star Sun konsantre hale iken biraz eritiyor bulunduğu plastiği.
Cama almanızı öneririm.
Bunun aynısı benim de başıma geldi.
Bir tanesi yatay durduğu için akmıştı tüm kutuya.
ama bu iyi ki dik duruyordu, akmadı.

1 Beğeni

Aynısı benim de başıma geldi, bir kutunun içinde yan muhafaza ediyordum, bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

Bir bozulma durumu yaşanmış olabilir mi? Ne kadar süredir açık kaldığını bilmiyorum cama aktarabilirim özelliğini yitirir mi? @Taylan Bey, bir bilginiz var ise çok yardımcı olacaktır.

bunu bilmiyordum bende. öğrendiğim iyi oldu. konsantre haldeyken bekletmek biraz sıkıcı o zaman

Yav starsan asitli değil kaldı ki asit plastige zarar veremez. Kezzap gibi asitler plastige zarar vermiyor ama cami eritebilir o yüzden plastikte saklamaya devam edin.

Muhtemelen kapağı çok sıktınız hava sıcaklığından genlesme oldu sizin kapakta standartin altında dayanim gösterdi ve patladı.

StarSan asit içeriyor. Tahminim bu yüzden de ben dahil birçok arkadaşın başına birebir aynı şekilde (kapağın zayıf tarafidan mıdır nedir bilinmez ) aynı problem geliyor.

 BENEFITS
 Broad Spectrum Bactericide and Fungicide
 Not Affected by Organic Materials
 No Rinse Requirement When Used at 300 ppm
 Accepted by U.S.D.A. as a General Sanitizer in all Departments
 DESCRIPTION
STAR SAN is a blend of phosphoric acid and dodecylbenzenesulfonic acid. This synergistic
blend provides a unique killing system that is unaffected by excessive organic soils. STAR SAN
is also a self-foaming sanitizer. It can be applied through a foamer to produce self-adhering
sanitizing foam for external sanitation. STAR SAN is also an excellent sanitizer for hand
application. Sanitizing with STAR SAN on a daily basis will leave equipment in an acid
condition that will eliminate water spotting. It is not recommended to use STAR SAN on soft
metals because of the acid nature of this product.
 PROPERTIES
APPEARANCE . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

2 Beğeni

Starsun bir tür asittir.
Defalarca ben dahil bir çok arkadaşımız aynı problemi yaşamış ve burada da paylaşmıştık.
Bana göne en garantili yolu cam bir şişeye almak ve sürekli dik pozisyonda tutmak.

Biz suyla karıştırıp yoğunluğunu azalttığımız için sağlığa zararlı değil.
Ancak gönül ister ki tabi hiç kimyasal almayalım.
Tabi buradan aldığımız zararlı maddelerin kat kat fazlasını içtiğimiz koladan, işlenmiş gıdalardan, egzoz dumanından bol miktarda alıyoruz her gün. Bu yanında devede kulak kalır diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Benim de basima geldi, akma da yapmis birazcik. Akan yerler (havayla uzun sure temas eden damlalar vs.) saridan kirmiziya donuyor zamanla. Cama aldim ben, icime sinmedigi icin yeni urun de aldim. Kafama gore ikisini de kullaniyorum maksat ziyan olmasin. :smiley:

Benim kapak da patladı. 200 gr’lık pbw ile 100 ml’lik star san’ın kapakları aynı. Değiştirdim :slight_smile:

Benim o da patladı :smiley:

1 Beğeni

Star san’a mı takmıştın sen de? Star san üzerinde mi patladı? :slight_smile:

Merhaba
Patlayan ürünü döktüm. Yeni bir starsan aldım gramajı yüksek olandan. Şişesi farklı , bunda aynı olay tekrar ederse direkt kilitli şişelerden birine dökeceğim (Grolsch şişesi). Bunu genel bir sorun olduğunu gördüğüm için bu ürünün satış şeklinin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sizce ?

1 Beğeni

Aynen baktım kapaklar aynı değiştirdim, o da star sanda patladı :smiley: Sonra cama aldım ben de mecburen

1 Beğeni