Pilsner bira kiti gaz çıkışı

merhabalar Pilsner bira kitimi kurdum 5 gün sonra gaz çıkışı durdu sizce normal mi ? Sizdede böylemi oldu tecrübesi olan arkadaşlara sesleniyorum…Yorumlarınıza ihtiyacım var…

Normal hic endise etmeyin :blush:
Ilk hafta sekerleri yediler simdi temizlik yapacaklar
Eger kacak olmadigina eminseniz. Ama olsa 5 gun devam etmezdi zaten.
2 hafta kesin bekleyin sonra 3 gun ara ile olcum alip siselemeye karar verirsiniz.

Forum arama kısmına gaz çıkışı yazınca yüz tane falan sonuç çıkıyor hocam.

2 Beğeni

21 gün beklemeyi planlıyorum bekledikçe bira daha berrak ve daha gövdeli oluyormuş…Bu kadar süre bekleten biri var mı ?

teşekkürler:grinning:

1 Beğeni

Az once 21 gunluk brewmaker lageri siseledim :blush:

Bende biraz önce 36 günlük s 189 maya ile yaptığım cerveza kitini siseledim :grinning:

tükettikten sonra yorumlarınzı bekliyoruz :smiley:

1 Beğeni

1 ay sonra yorumlayacagim :grinning:

Herkese muazzam biralar diliyorum… Arkadaslar ben ilk kitimi pilsener olarak kurdum ve tam 14. Gun de siseledim ve tam 21. Gunde sise actim ve tattim tadim sonrasi gercekten uzuldum herseyi standartlara uygun yaptim maya kokusu coktu eyvallah o zamanla azaliyormus ama benim derdim bogazimi yakan asit oldu bu da azalir mi yoksa endiselenmelimiyim kopurme falan gayet idealdi cok sekerde kullanmadim ama anlamadim cok fazla asitli geldi cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Ozan kardeşim ilk kitin olduğu için acele etmişsin.Aynı hatayı benim bir arkaşımda yaptı.Bundan sonraki kitlerini kesinlikle 20 günden önce şişeleme yapma(sabırlıysan 30. günde şişelemeni tavsiye ederim) , şişeledikten sonrada 10 gün şişeyi karanlık bir ortamda oda sıcaklığında beklet.
    Maya kokusunuda dert etme aynı sorunu tecrübesizlikten bizde yaşadık.Şişeleri 15 gün beklet maya kokusundan eser kaymıyor.Birde 2 günde bir düzeldimi diye açıp birayı içmeye kalkma ziyaan edersin.Çünki bekledikten sonra sen bile inanamayacaksın...TADI İNANILMAZ DERECEDE DEYİŞECEK
1 Beğeni

Tesekkur ederim 500 gr dme 750 gr seker ile yapicam haftaya ikinci kitimi daha gec siseleyip daha cok bekleyecegim.