Pilsner Bira Yapımı Hakkında

Merhabalar, an itibariyle başlangıç seti ve 1 adet kuru malt özü almış bulunmaktayım. Bu konuda oldukça acemiyim. Daha önceden bu kiti kuran arkadaşlardan yapmam veya yapmamam gereken şeyler hakkında bilgi almak istiyorum açıkçası. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum :smile:
Teşekkürler

Kuru Malt Özü (DME) çabuk topaklanan bir madde. Topaklanmayı engellemek için DME’yi azar azar ilave ederken şerbeti de bir yandan karıştırın. Hijyene gerekli önemi verip sabırlı olursanız çok güzel bir biranız olacak. Şimdiden afiyet olsun. :smile:

2 Beğeni

kitte 1.5 kg şeker yazıyor. Bu kuru maltı koyunca şeker miktarında bir değişiklik yapmam gereklimi.

Kitin içinden çıkan yönergeleri atlamadan yaparsanız ve yukarıda yazanlarada dikkat ederseniz güzel bir biranız olur :blush:

Evet şeker miktarını azaltmalısınız, 1kg. yeterli olur.

Muntons’un Pilsner’inde 1,5kg. şeker mi yazıyor? Ben Pils kurmuştum.

evet 1.5 kg yazıyor.

@Mutlu_Dereli bir hata olmalı, 1 kg şeker ile kuruluyor. Klavuzda dme kullanacaksanız 0,5 kg dme ile 0,5 kg şeker kullanılmalı yazıyor. Aman dikkat…

baslangıc setinin en altında yazıyor. bi bakabilirmisiniz

Mutlu Bey başlangıç seti dediğiniz sanırım ilk setle gelen bira yapım klavuzu. Klavuzun 3. ve 11. maddelerine bakabilirseniz neyin ne kadar kullanılacağı belirtilmiş. Bununla birlikte benim elimde başka bir kaynak yok. Şunu da belirtmeden edemeyeceğim, pilsner kitinizde 1,5 kg şeker elbette kullanabilirsiniz. Alkol oranı daha yüksek bir bira üretmiş olursunuz. Ancak unutulmamalı ki şekerde mayanın ihtiyacı olan tüm mineraller bulunmamakta bu yüzden 1 e 1 oranında dme yani 1,5 kg dme de kullanmalısınız. Bu durumda biranızın teorik olarak OG’si 1064 ün üzerinde çıkacak ve ekstra mayaya ihtiyacınız olacaktır.

1 Beğeni

Anladım. yani kuru maltla birlikte 0.5 kg şeker yeterli olur diyorsunuz. Peki bu malzemelerle % kaçlık bi bira elde edebilirim. Kovada ve şişede tam olarak ne kadar bekleteyim. ?

Ölçüm seti aldıysanız kendi biranızın hacmen ne kadar alkol içerdiğini ( ilk ölçüm ve son ölçümü yaptıktan sonra ) öğrenebilirsiniz. Burada yazılan ölçüm değerlerine göre söylüyorum kabaca 4,2 - 4,8 arası bir pilsneriniz olur. Benim size nacizane tavsiyem ( ki ben de henüz yolun epey başındayım ) ilk kitinizi tam olarak klavuza göre kurmanızdır. Bu durumda sonrakilerde ne yapacağınızı kafanızda canlandırabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Teşekkürler Mehmet bey :slight_smile:

Pilsner kitini 2 paket DME ile kurmak istiyorum. Daha önce şekersiz kuran var mı? Sonuçlar nasıl ?Şimdiden teşekkürler

1 Beğeni

Sekersiz kurmakta fayda var. 23lt 1kg seker ile kurulunca govde eksikligi oluyor. Bence 23 litre 1kg dme ile kurun siselemeye 3 gun kala dry hop yapin. Benim gozlemledigim en buyuk eksik serbetciotu aciliginin neredeyse sifir olmasiydi. Hopped dme ile bir miktar karsilanabilir, dry hop ile de guzel bir aroma katarsiniz. Yalniz ilk defa pilsner kuracaksaniz tarife uygun olarak kurmakta fayda var, eksik yonlerini gormeniz gelecek uretimleriniz icin daha faydali olur : )

Ben 1 paket DME + şeker ile kurdum. 2 hafta kovada kaldı. şişede 3.haftası hala hafif bir acılık var. Belki de tadı bu şekildedir ama biz pek beğenemedik. Belki de bir yerde hata yaptık bilemiyorum.

Ölçüm setim olmadığı için gerekli verilere de sahip değilim maalesef.

Sevgiler.

Ben de 1 paket dme + yarım kilo şekerle kurdum cumartesi, dry hop için hangi şerbetçiotunu önerirsiniz pilsner için?

Aynı dertten ben de müzdaribim. Ben sadece şeker ile yaptım. Şişede sizin kadar beklemedik. 10 gündür şişede ama hala tadında maya içiyormuş hissi var. Sterilizasyona çok dikkat ettik, kovada da sıcaklık sabit 21derecede kaldı. Bekleyeceğiz heralde :frowning:

Dolapta en az 1 hafta bekletin. Bugün 1hafta önce dolaba koyduğum biradan tadacağım Beşiktaşımı izlerken, umarım ikisi de tat verir :checkered_flag:

Benim bir diğer problemim ise kapağı açtığımda şişeden muazzam köpük çıkması. Sebebini anlayamadım. İstisnasız bütün şişelerde oldu. Lavobada bira açıyorum :slight_smile:

Sevgiler.

Merhaba,

Henüz hiç bira yapmamış, kargodaki siparişlerinin ulaşmasını bekleyen, günlerdir forum, facebook ve youtube üzerinden kendini eğiten biri olarak naçizane fikir belirteyim kabul ederseniz :slight_smile:

Bir yazıda denk geldim, bu şişeyi açınca köpürme olayı sanırım fermentasyon işleminin henüz bitmeden şişelemeye geçilmesi sebebiyle oluyormuş. Belki kovada bekleme süresini biraz daha uzun tutmak bu soruna çözüm olabilir sanıyorum.

Ben de ilk pilsner kitimi sipariş ettim, ne yazık ki DME sipariş etmedim. Şans dileyin! :smile:

2 Beğeni