Pilsner biramdaki acılık

Merhaba dostlar,
Yaklaşık 2 ay önce Pilsner kitimi kurdum. 2 hafta kovada 1 hafta şişede beklettim. Tadında rahatsız edici bir acılık var. Acaba bekletme sürelerinde sıkıntı mı var yoksa başka bişey mi?
yardımcı olursanız sevinirim :slight_smile:

1 Beğeni

Steril ederken bir sorun olmuş olabilir, ama bu sadece bi olasılık açmış olduğunuz şişenin temizliğinde sorun olabilir, şişe hava almış olabilir.
Tabi bunların hepsi bir olasılık ilk şişe ile ve 1 hafta sürede net kkonuşmak yersiz olur bir başka şişe daha dene onlarda da aynı sorun olacakmı görmek lazım, deneyimli arkadaşlar vardır forumda yardımcı olacaktır.

Kiti nasıl kurdunuz? Sadece şeker ise Pils’de acılık olmaması gerekir.

%50 şeker ama malttan kaynaklanan bir acı değil sanırım

Şerbetçi otlu kuru malt özü kullandıysanız, ondan kaynaklanmıştır. Ben de yarım şeker yarım kuru maltla yaptığımda acılık vardı ama baya sevmiştim o birayı. Şo içermeyen malt kullanırsanız acılık artmaz.

Bence 1 hafta süre çok erken. Ben kendi adıma 1 ay şişede bekletmeden önce içmeme kararı aldım, hangi kit olursa olsun. Hatta bazı kitlerde ne kadar bekletilirse o kadar iyi olacağı kanaatindeyim, ancak elbette yıllarca bekletmek değil kastım :slight_smile: Örneğin şu anda Export Stout kitimi 4 aylığına bekletiyorum, Aralık ayında açıp içeceğim.

Sadece şekerle kurduğum Pilsner bile 2. haftanın sonunda dahi kendine gelememişti, 1. ayını doldurduktan sonra lezzetli ve berrak olmuştu. Size de tavsiyem beklemeniz olur.