Pilsner gazlanmadı

hocalarım pilsneri 16 gün kova 10 gün şişe ve 3 saat buzdolabında beklettikten sonra tadım yaptım ancak hiçbir şekilde gazlanma olmadığını gördüm ne zamana kadar daha gazlanmazsa biraların çöp olduğuna karar vermeliyim ? 1000/360*2 şekerle şişeledim bide bikaç birayı soğutup tadına bakıp tekrar oda sıcaklığında bekletmek biralar bozar mı? teşekkürler

10 gün erken, bizim son 2 biramız 17. günde gazlandılar, bekleyin. Dolaptaki biranız oda sıcaklığına dönünce bozulmaz, belki 1-2 gün daha geç gazlanır.

1 Beğeni

Siseleri direk betona, mermere, fayansa vs koymayin kasalari bile masa uzerinde istifliyorum dibinde kaliyor mayalar ve tortu. Oda sicakligi 25 20 vs olabilir fakat sise dibindeki sicaklik zemine temas etmesi halinde 10 derece vs olabilir mayalar uyuyordur ters duz yapin butun siseleri dedigim sekilde istifleyin zarari olmaz. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu konuda kanıtlanmamış da olsa toz şeker teorim var.
Şişe şekeri olarak toz şeker kullanıyorum. Ertesi gün de dahil olmak üzere ne zaman açsam bildiğin gazlı.
Fotoğraftaki bira 5/3/2017 tarihinde saat 15:00 civarı şişelendi. Bir gece yaklaşık 22 °C sıcaklıkta muhafaza edilip 6/3/2017 saat 12:00 civarı 6 °C olan buzdolabına alındı. Aynı gün akşam saatlerinde de deneme amaçlı açılıp içildi.

3 Beğeni

Ben de toz şeker kullanıyorum ve teorinizi destekliyorum @arslanturegun

2 Beğeni