Pilsner kit kovada bekleme ve gaz çıkışı

Merhaba arkadaşlar,
Bundan 13 gün önce kılavuzda yazıldığı şekilde 1 kg şeker ile ilk pilsner kitimi kurdum. 30dk’da bir şekilde hala gaz çıkışı devam ediyor ve hava kilidi halen dengeye gelmiş değil. Geçen sürede hava sıcaklığı 20 dereceyi aşmadığı için ısı ile ilgili bir sorun yaşamadım. Kiti kurarken ekipmanların temizliğini oldukça iyi yaptığımı düşünüyorum. Bu durumda şişeleme için daha ne kadar süre beklemeliyim sizce. Devam eden gaz çıkışı bir sorunmu. Bu gün soğutucu kutu yapıp bir hafta daha beklemeyi düşünüyorum ama sizce şuan ki gidişat enfeksiyon bulaştığınımı gösteriyor. Henüz hidrometrem olmadığı için ölçüm yapamadım. Haftaiçi bir tane edinip kontrol edeceğim ama çok tedirginim şu an :frowning:

Bence 20 derecede bir hafta daha beklemenizde sakınca yok. Hidrometre gelince 2-3 gün ara ile yapacağınız iki ölçüm de eşit ise ya da son ölçüm 1010 veya daha düşük ise hafta sonu şişeleyebilirsiniz.

Pilsner kitinizi 2 hafta sonra şişeleyebilirsiniz. Ama 3 hafta kovada durması tavsiye edilir. Temizliğe dikkat ettiyseniz enfeksyon riski yoktur :slight_smile: şişelerken tadına bakarsınız :slight_smile:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplar için. Bu benim ilk denemem iki hafta bitmesine rağmen hava kilidi dengeye gelmeyince tedirgin oldum biraz. Hafta başı hidrometre gelecek umarım ölçümlere göre bakıp şişelemeye geçerim duruma göre. Sabırsız olmamak lazım galiba :smile: sanırım bir haftayı daha beklerim.

1 Like

Tekrar merhaba :slight_smile:
Nihayet bugün hava kilidi dengeye geldi. İlk ölçüm değerini bilmiyorum ancak şu an 1005 olarak okuyorum. Tadına baktığımda baya bira gibi biraz acılık var şu an, aslında daha çok gazı kaçmış bira gibi :slight_smile: Yinede haftasonuna kadar bekleyip sonra şişelemeyi düşünüyorum. Sizce renk normal mi?

Teşekkürler

Renginiz benim ki ile aynı, 7 sinde kurmuştum bende, bugün ölçüm yaptım 1.010 gösterdi hidrometre. Pazar günü şişeleme yapıcam. Tadı da hafif acı, az biraz maya kokuyor fakat bira olmuş işte. İnsan tadınca daha da sabırsızlanıyormuş.

Ben 1 Mayıs’ta kurmuştum bu pazar 3 hafta olacak sabırla tavsiyelere uymaya çalışıyorum ama bir an önce içmekte istiyorum bakalım güzel olur umarım :slight_smile:

1 Like

Merhaba arkadaşlar,

Pilsner kitini kovada 4 hafta bekletsek nasıl olur? “Aman sakın!!” der misiniz?

Sicaklik kontrolu yapabiliyorsaniz bir zarari olmaz. 2 haftada kovada olgunlasan bir kit, tavsiye edilmemesinin sebebi 1 ay fermenterde kalmasinin muntons pilsner icin gereksiz olmasi. 1 ay fermenterde gecen sure + siseledikten sonra 2 hafta oda sicakligi bir hafta da buzdolabinda bekletirseniz gayet guzel olur. Sicaklik kontrolunu yapamiyorsaniz 8-10 gun de yeterli olur fermantasyon icin. Ya da berraklik icin 2 hafta sonra baska bir fermentere aktarabilirsiniz. Ikinci fermantasyona baslayabilirsiniz.