Pilsner köpük kaybı

Merhaba, 2,5 aydır sisede dinlenen gazlanmasi ve köpüğü gayet iyi olan pilsner son 1 haftadir açtığım tum şişelerde köpüğün hizlica kaybolması gibi bir sorun yaşıyorum. Yaklaşık 2 aydır buzdolabında bekliyor olması buna sebep olmuş olabilirmi bilmiyorum. Bu şekilde bir problem yaşayan oldumu sormak istedim.

ne pilsnerde ne de diğer biralarımda böyle bir durum olmadı. hatta buzdolabında değil de dışarda bekleyen biralarımda köpük daha da arttı. şişe kapakları yeterince iyi kapatılmamış olabilir mi? ben o kadar sıkı kapatıyorum ki bazen açacakla birlikte şişenin tepesi yerinden çıkıp elime geliyor.

Şişelerde sıkıntı yok 1 hafta öncesine kadar gayet iyi durumdaydı içtiklerim. Birkaç gün tekrar oda sıcaklığında bekletip kontrol edeyim diye düşünüyorum.

Oda sicakliginda kac gun bekledi biralariniz ?

20 derecelik sabit isida 3 hafta bekledi. Daha sonra 4 derecede sogutulan ve içtiğim tum biralar gayet iyiydi. Son 1 haftada köpük kaliciligini yitirdi .

Ek olarak sunu da belirteyim, bira ictiginiz bardaklarinizi deterjan kullanmadan bol suyla yikayin. Deterjanin biraktigi kalintilar kopugu olumsuz etkiliyor. Bazen kopurmemesine bile sebebiyet verebiliyor.

Evet aynen dediğiniz gibi deterjan yerine su ile yikama ve durulamayi yapıyorum

Kopuksuz biralarinizda gazlanma nasil, seker tadi aliyor musunuz ? Gazlanma gecen hafta ictiklerinize gore dusukse ve daha sekerli bir tat aliyorsaniz 3 haftada karbonizasyon bir sekilde tamamlanmamis olabilir. Yani kovanin dibine dogru sisenen biralarin icinde daha fazla maya oluyor daha cabuk karbonize oluyor fakat, ayni sekilde ilk siselenen biralarda da karbonizasyon daha hizli gerceklesiyor. Kovanin ortalarina dogru siselenen biralarinizda karbonizasyon tam olarak gerceklesmemis olabilir ama bu dusuk bir ihtimal. Gazlanma az ise sekerli tat da yok ise kapaklarda sorun var demektir.

Bu pilsner biralarimin son şişeleriydi. Toplamda 2 aylık dinlenmiş lezzet ve köpüğü sıkıntısızdı.
Son 1 haftada olması sadece aklıma bekleme süresinin 2 ay ve üzerinde olmasıni getirdi. Şimdi siselenmis ve 2.haftasına yaklaşan buğday ve sparkling ale için gözlem yapacağım. Belki ilk kitim olması ve digerlerinin aksine sadece seker kullanmış olmamla da alakalı olabilir.

1 Like

Biralariniz buzdolabinda olgunlasmaz, sadece berrakligina ve cokelmesine katkida bulunur. Olgunlastirmak icin en az 1.5 ay oda sicakliginda bekletmenizi tavsiye ederim.

buğday ve sparkling de tavsiyenizi deneyeceğim. teşekkür ederim :slight_smile: