Pirinç Unu ile Bira Yapımı

Günlerdir düşündüğüm merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum. Sitedeki herhangi bir yada en uygun tavsiye edilecek kite Dme yerine Pirinç unu koyarsak bir nevi pirinç birası elde edebilirmiyiz ? Mayalar bunu besin olarak kabul eder mi ? Ortaya nasıl bişey çıkar ? Fikirlerinizi merak ediyorum…

sake tarzı birşey yapmak istiyorsunuz sanırım.Yabancı bir forumda pirinç mısır vs harmanlayarak bir deneme yapan kişinin tecrübesini okumuştum ortay açok kötü birşey çıktığını söylemişti.Pirinç ve mısır zaman zaman bira denemelerinde kullanılıyor.mayalar alkol dayanım noktasına kadar tüketirler diye düşünüyorum ama ortaya nasıl birşey çıkar emin değilim birde pirincin şeker oranınıda öğrenip ona göre hareket edilmesinde fayda var

Ne yazık ki pirinç unu veya diğer herhangi bir unu kullanamazsınız. Maya, unu (nişastayı) sindiremez. Pirinç unu koyduğunuz gibi dibe çöker, bir kısmıda bulanıklık olarak biranızda asılı kalır.

Kullanabilmek için pirinç ununu önce pişirip sonra mayşeleme aşamasında eklemeniz gerekli. Bunu da ancak tahıldan bira yaparken ekleyebilirsiniz. Kitten bira yaparken ekleyemezsiniz.

Fakat bu kadar uğraşmaya değecek bir bileşen değildir. Pirinç biraya herhangi bir tat vermez. Bu anlamda toz şekerden farkı yoktur. Ticari bira üretiminde ise sadece şekerden daha ucuz olduğu için kullanılır. Örneğin Efes’in biralarında pirinç kullanması gibi. Yalnızca alkol seviyesini yükseltmeye yarar.

4 Likes

Değerli cevabınız için teşekkür ederim @Taylan bey …