Prina Yağı Kullanımı

Herkese ve özellikle buğday ve tahıl birası yapanlara selamlar :slight_smile:

Bu yıl stajımı şeker fabrikasında yapıyorum ve şeker fabrikasının içinde birde alkol fabrikası mevcut. Bu alkol fabrikasında mayşe dediğimiz şeker pancarından şeker eldesindeki yan üründen alkol elde ediliyor. Alkol bu mayşenin fermantasyonu ile elde ediliyor.

Fermantasyon sırasında onlarında başbelası olan bir konu köpüklenme ve bu köpüğün fazlasıyla taşması imiş kontrol edilmezse. Fabrika bunu Prina Yağı denen zeytinden elde edilen bir yağın katılması ile aşıyormuş.

Ben henüz buğday ya da tahıl birası yapmamış olsamda konu ilgimi çekti ve sorumlu mühendisi biraz darladım. Fakat birada kullanımı ile ilgili bişey söyleyemedi. En kötü ihtimalle biran bozulur dedi. Organik bir madde olduğuna değindi. Gaziantepten getirtiyorlarmış onlar bu yağı.

Bilmiyorum @Taylan bey bu konuda ne der ya da bu konuda bir araştırmaları varmıdır bilmiyorum ama dediğim gibi konu ilgimi çekti ve paylaşmak istedim bu dertten muzdarip olanların sorununu belki çözebilmek adına.

1 Beğeni

Birada yağ istenmez. Köpüğü öldürür ve yağlı bir sıvı içmek hoş değildir.
biracilik için Fermcap isimli özel bir ürün zaten bulunuyor.

Başka bir basit çözüm ise (olması gereken) fermentasyon kabının tepe boşluğunun toplam hacmin dörtte biri olmasını sağlamak. Yani 40 litrelik bir kapta 30 litre bira ve 10 litre tepe boşluğu.

2 Beğeni

Dediğim gibi hiç tecrube etmediğim bir durum olduğundan ve doğal bir yol olduğundan buradan paylaşayım istedim. Sonrasındaki köpüğüde öldüreceğini düşünmemiştim hakikaten. Mantıklı :slight_smile: