Punky Reggae Ipa

Biraz dryhopu yoğun bir ipa kaynatmak istedim.
Brewdog " Punk Ipa " yı referans alarak bir ipa reçetesi hazırladım. Adını da Bob Marley’ e adayarak " Punky Reggae Ipa " koydum.

Havaların serinlemesi ve suların soğuması ile serpatin ile 15 dakika da 21.5 derece sıcaklığa indirmeye başardım.

19 Beğeni

Hocam oncelikle elinize saglik. 2 sorum var tencere boyutlariniz nedir ve serpantini nerden kaca aldiniz. Tesekkurler.

Günaydın.
Tencere 45x30 boyutunda.

Serpantini kendim yaptırttım paslanmaz çelikten. Ankarada yine bir bira sever üretmeye başlamıştı. Facebook gruplarından ulaşabilirsiniz.

Güzel bir bira olacağa benziyor kesinlikle. Bu aşamada birşey sormak istiyorum. Reçetenizde bazı şerbetçi otlarını 0-sıfır dakika kaynatacağınız yazıyor. Bunun anlamı dry hop mu oluyor, yoksa daha farklı bir anlamı mı var? Tekrardan ellerinize sağlık, afiyet olsun.

Selamlar,

Öncelikle elinize sağlık. Sonucu merakla bekliyorum.

Kaynamanın başında eklenen şerbetçiotlarının, aromaya katkısı olmuyor diye biliyordum hep. Siz iki farklı tür ot kullanmışsınız 60 dakika için. Özel bir sebebi var mıdır?

Mesela ben, bu hafta sonu kaynattığım buğdayda, kaynamanın başında sadece Target kullandım istediğim IBU değerini alabilmek için. Aroma için de son 5 dakika Hersbrucker ve Perle ekledim. Target işi yanlış olmuş olabilir mi?

Hocam tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Düşük maliyetle tam tahıla geçmeyi düşünüyorum sizin ekipmanlarınız gayet ekonomik bir çözüm olmuş. Peki memnunmusunuz buharlaşma ne durumda son olarak maksimum kaç lt mayşe giriyor fermentere acaba? Çok teşekkürler. Hayırlı günler.

Kaynatmanın sonuna eklenen şerbetçi otları tamamen aroma amaçlı, dry hop değil.

işin açıkçası temelde kaynatmanın ilk anında eklediğimiz şerbetçi otları acılık için kullanılıyor. her bir şerbetçi otunun alfa asitik değeri farklı. Örneğin 2 şerbetçi otu 45 gr yerine alfa asitik oranı yüksek bir şerbetçi otundan 30 gr eklenebilir. ben reçeteye sadık kalmak anlamında 2 şerbetçi otu ekledim.

selam yeniden.
derin silindirik tencere ile benim kullanmış olduğum tencere arasında ki fark tamamen çap. 45 cm çap olduğundna buharlaşma daha fazla oluyor. tahmini bir rakam söylesem belki 1-2 litre daha fazla buharlaşma olur ( silindirik kullanmadım bilmiyorum )

dün toplam kullandığım su 34 lt idi. bunun 27 litresi mayşelemede, 7 litresi yağmurlamada kullanıldı. kullandığınız malt yoğunluğuda önemli. nihai olarak maltlar su çekiyor ve bir miktarını malttan ayıramıyoruz. 6 kg malt kullanımı ile 8 kg malt kullanımında aynı su değerleri ile daha farklı şıra elde ederiz. su miktarı malt ağırlığı arttıkça 1-2 lt arttırılabilir.

Paylaşım için teşekkürler. IPA sever olarak en kısa zamanda denemeyi isterim. Bu arada başlıkta doğru şekilde reggae yazarken Bob’lu fotoda ‘Reggea’ yazıyor… Hani etiket falan bastıracak olursanız… :wink:

Selam,
Etiketi bastırdıktan sonra fark ettim :smile::smile:

1 Beğeni

Eline sağlık, sonuç merak uyandırıcı.

Selamlar mümkünse kullandığınız mayadan biraz bahsedebilir misiniz? Daha önce hiç kullanmadım ve kullananların yorumlarını çok merak ediyorum.

Merhaba.
Mayanın açıklamasında şerbetçi otlarının ön plana çıkacağı belirtiliyor.

Bu sebeple bu mayayı kullandım.

Biersolun etkisini gördünüz mü? yada nasıl farklılıklar oldu? Kaynama sırasında eklenmeden dolayı isinglass a göre kullanımı daha kolay diye düşündüm. Aldım evde duruyor ama daha kullanamadım.

Zaten yeni kaynattım. Şuan 2.5 gün oldu. Şişelemediğimden sorularınıza yanıt veremiyorum maalesef.

Olur ööle şeyler… Bob du di mi? :joy:

Kafam güzeldi,
Osman Marley’ de olabülü :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Arkadaş bu all graincilerde gelin beraber kaynatalım, hem yardımlaşalım, hem işi görerek ve deneyimleyerek öğrenelim sonrasında da geliştirelim falan demesinler…
Varsa yoksa kendilerine… :stuck_out_tongue:

Kerim selam,
Aslında tam bu noktada İstanbul tadımında aynı şeyi söyledim. İsterseniz all-grain konusunda temel bir eğitim verip uygulamalı gösterebilirim diye.

Pazar günü yine kaynatacağım. Gelmek istersen kapım açık :wink:

3 Beğeni