Reina'da kaç kişi öldü bu gece?

30-35 diyorlar… Bunu buraya niye mi yazıyorum? Çünkü bu bizim başımıza gelen şey… senin benim… yoksa tey tey tey Amerikan IPA şahane denediniz mi falan diil yani… ölüyor insanlar… ve bu ortam da izole falan değil… belki içimizden bu gece ölenler oldu… olabilir… iyi miyiz??

9 Beğeni

haluk bey,

ne güzel harika bir 2016 yılı geçirmişiz,neden böyle yazıyorsunuz? aklıma gelen birkaç örnek:

• panda popülasyonu çoğalmış,4 katına çıkmış
  • norveç in kuzeyinde kuşların donmaması için ağaçlara ısıtıcılı yuvalar kurulmuş
  • avrasya tüneli açtık hem de 2 şeritli!
  • ispanya da 2016 yılı şarapçılık açısından atılım yılı olmuş
  • finlandiya da bütçe fazla vermiş,vatandaşlarına para ödenmeye başlanmış
  • nokia yeniden telefon piyasasına giriyormuş
  • almanya da kilise camlarını kuş pisliğinden korumak amacıyla yeni teknolojik cam üretilmeye başlanmış

alman rahip martin niemöller 2.dünya savaşında şu an yaşadığımızı özetlemiş,dinleyelim:

‘‘naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim.sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim.sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim.sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.’’

yumuşak,kibar,nazik,seviyeli ortamımıza gölge düşürmeyin haluk bey! burası siyaset meydanı değil!

eveeet arkadaşlar,
nerede kalmıştık;şişe şekeri miydi,doppelbock muydu,neyi konuşuyorduk sahi tatlı tatlı ?..

10 Beğeni

Maalesef iyi değiliz, hiç değiliz.
Hem de oldukça uzun zamandır değiliz.
Hayatına devam etme zorunluluğu ile birşeyler yapıyoruz, yapabilirsek.
Çokça mecburiyetten, nadiren de istediğimiz, yapabildiğimiz için.
Bu akıl ve ruh zorlanması içinde, yaptıklarının beyhudeliği, yapamadıklarının yükü altında…

Böylesi zamanlarda kendimizi iyi hisettiren şeylere sıkı sıkıya sarılma güdüsü ortaya çıkıyor.
Burası, bu mecra, bir örneği olabilir.

7 Beğeni