Ruby red ale gaz çıkışı

Merhaba arkadaşlar, 15 kasımda ruby red ale kitimi kurdum. uzun süren bir mayalanma süresi olduğunu forumlardan okudum. Benim sorunum veya sorum ,kovadan gaz çıkışı yaklaşık 15 gündür aralıksız devam ediyor bu normal bir durum mudur değilse ne yapabilirim. Ortam sıcaklığı 21-22 derecedir.öneri ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kovayı açıp varsa hidrometreyle ölçüm yapın.1000-1020 gibi değer aralığında ise şişeleyin.

Teşekkürler. Bu kiti kuran arkadaşlar aynı olayı yaşadız mı.

Bende 16 kasımda kurdum. Benimki de 20-21 derecede halen gaz çıkışı devam ediyor. Tabi öyle fokur fokur değil ama yine arada bir çıkış sürüyor. 3 gün önce ölçtüm 1012 idi. Artık şişeye girmeye hazır gibi geliyor.

Hidrometreyle yaptığınız ölçüm özellikle 1015’in üstündeyse 2-3 gün kadar sonra tekrar ölçüm yapmalısınız. Sonuç aynı çıkarsa şişelemeye geçebilirsiniz. Normal şartlar altında tüm FG ölçümleri SG( Second Gravity) + 2-3 gün + FG şeklinde yapılmalıdır. Patlamalı çatlamalı riskleri bu şekilde bertaraf edebilirsiniz.

1 Beğeni

Son iki kitimde aynı durum var.Havalar soğuk olduğundan olsa gerek.Ölçüm aletim olmadığından 21. Günde hala ara ara gaz çıkışı oluyordu.Beklemeden şişeledim.Şişedeki biram da gayet olmuştu.

Teşekkür ederim benimde maalesef ölçüm yapacak donanım ım yok. Bende sizin gibi viraz daha bekleyip şişelemeyi düşünüyorum. Şişeleme şekeri ne kadar kullanmıştınız.bahsetmiş olduğunuz kitlerde.

Toz şeker aparatının 0,5 lik bölümünü, tepeleme yapmadan,kullandım gayet iyi gazlanmış.(Lager,Pilsner)

Merhaba, ben de yarın şişeleyeceğim Ruby Red Ale kitini. Her şişede 1000/360 lık şekerlerden bir tane kullanmayı düşünüyorum.

az gazlı olsun derseniz 1000/360 olabilir.
normal gaz isterseniz 750/360 × 2 adet.
veya benim sık kullandığım:

750/360 × 1 adet,
1000/360 × 1 adet.

750/360x2 benim pilsner ve bock kitlerimde kullandığım miktardı. Evil dog için fazla olmuş, bardağa koyarken çok fazla köpürmüştü. Ingiliz biralarında çok gazlı tavsiye etmiyorlar diye biliyorum. Bu kitte kullandıkları şeker miktarına dair deneyimleri olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Ben deneme amaçlı bir kaç şişeye fazladan şeker ekledim. Tamamında kitle gelen ölçeği kullandım büyük çoğunluğa 0.5 lik ölçekle ekledim ancak bir kaçına 0.5 lik şişeye 0.6 lık şekere koydum yani ölçekle bir ölçek koyduktan sonra 5 te 1i kadar daha ekledim. Fazladan şeker eklediğim şişelerden birini 10.günde açtım( 1 hafta oda sıcaklığında (23 derece) 3 gün buzdolabında tuttum) sonuç olarak fazladan şeker eklediklerimde köpürme fazla oldu ancak gazlanma normal şeker eklediğimle aynıydı. Yine deneme amaçlı 0.33l’lik bir şişeye 0.33 lük şeker ölçeğinin yarısı kadar şeker ekledim yani az şeker koydum. Gazlanma o şişede de normaldi ancak köpük bardağa koyarken oluştu ve bir dakika içinde kayboldu.

Özet olarak şeker miktarı bende gazlanmaya değil köpüğe etki etti. 33lük şişe 12 gün dışarda 3 gün buzdolabında bekledi ve biraların tamamı dolaptan çıktıktan 30 40 dk sonra açılıp bardağa alındı (12 14 derecede servis edilmelidir önerisine uyarak)

Edit: şişelemeye 15.gün başladım gaz çıkışı bitmemişti hatta hava kilidindeki su seviyeside eşitlenmemişti şişelerken

Fazla kopurme az gazlanma var ise uretilen co2 biranizda tam olarak cozunmemistir. Biralarinizi dusuk sicaklikta daha uzun sure tutarsaniz daha fazla gazlilik yakalayabilirsiniz.

Anladım teşekkürler yardım için. Dediğiniz gibi uzun süredir buzdolabında bekleyenler daha az köpürüyor