Sabır taşı çatlayacak

Herkese merhaba,
4 ekim 2016 da bugday ve pilsner setlerimi kurdum. hersey yolunda gitti, 3 hafta sonra siseledim, orada da sorun yok. kovadan cıkarken pilsner fena degildi, bugdayın zaman ihtiyacı vardı. son bir haftadır 2 kere , en son az once (19 kasım 2016) olmak üzere sislerimi actım. kopuk, gazlanma, goruntu harika amaaaaa maya tadı o kdar baskın o kadar baskın ki ikinci yudumu içmenin imkanı yok… ümidimi kaybedecegim neredeyse… hicbir gelisme yok… sabır cok onemli bliyorum ama bu acı maya tadı beni biradan nefret ettirecek neredeyse… bunu yasayan ve daha sonra duzelmis birileri vardır umidiyle yazıyorum…
herkese sevgiler

1 Beğeni

Şişeleri kaç derece de beklettiniz, ve dolapta ne kadar süre beklettiniz bilgi verirmisiniz?

1 Beğeni

Bunun için buzdolabı aldım… pilsner her zaman 20 derecede bekledi. hic oynamadı. kurarken de sıcaklık uygundu, onceden hazıladıgım 15 litre soguk suyu ekledim, saniyasyon mükemmele yakın, maya atılırken sıcaklık 20 derece olcuk 1046 idi… siselerken olcum 1010, seker verilen olcude, bekleme sıcaklıgı 20 derece… siselerin bekleme sıcaklıgı sabit 20 derece
bugdayda ise bekleme sıcaklıgı 21-23 derece arası, siseledkten sonra hep 20 derece.
siseleri acmadan 2 gun once buzdolabı, sonra deneme…

Her şey normal gözüküyor, Acaba son şişeyi tatmış olabilir misiniz?

1 Beğeni

yok en bastaki ortadaki sondaki farketmez.tadında en ufak degisiklik olmaz mı??? ap-acı bir maya tadı…bekleyecegim ama ciddi anlamda umidim kırıldı…baska kit almıstım, bekliyorum su anda…inanılmaz moralim bozuk…

o zaman beklemeye devam şişede, maya kokusu kaybolur zamanla.

karar verdim.iki hafta daha ellemeyecegim ama bu iste bir is var…birseyi yanlıs yaptım ama ne???bu evde bira yapımında hata olsa bu kadar insan devam etmez

Kurduğunuz kitler Muntons’un kitleri miydi? Bardağa dökerken tek seferde, dipten 1 parmak kısmı eklemeden, tortu karıştırmadan mı döküyorsunuz?

Bunlar da tamamsa beklenemeniz lazım. Muntons kitlerinde S33’den kaynaklı olduğunu düşündüğüm 3 hafta kadar bir süre maya kokusu oluyor. Acı maya tadı tanımlamanıza takıldım ama önce şişeler 1 aylık olsun bakalım. Bir de şişeleri beklettiğiniz 20 derece ortamdan oda sıcaklığına alın kalan beklemede. Aslında genelde açıklamalarda şişeledikten sonra 25 derece civarlarında 3-4 gün bekletme sonra 20 derece civarı ortama alma tavsiye ediliyor.

3 Beğeni

S33 kullanmadım. Us-05 kulandım…bugdayda da wb-06 kullandım…bu mesajdan sonra biraları ortalama 22-23 derece civarınd kalacakları yere cıkardım… tadım için sisenin ustunden sadecxe sisenin 1/5 i kadar bir kısmı bardaga dokuyorum. maya karsması mumkun degil…
tadı yogun otesi maya. acı derken mayanın yogunlugu anlamında…bariz maya tadı ama cok cok yogun…dedigim gibi 2 hafta elimi bile surmeyecegim.ondan sonra bakacagım…cidden hatayı bulmak için adım adım dusunecegim…paylasırım burada da…bunu yasayan varsa, o da tecrubelerini paylasırsa sevinirim…

Ben s04 ile kurdum ilk hafta içtiğim biralar rezaletti daha fazla bekletme kararı aldım ( 2 hafta ) dün denedim tad çok güzel olmuştu. Sanırım ale mayalarda tadın oturması tavsiye edilenden daha fazla sürüyor.

Grupta da yazdım bence kovada çok bekletiyoruz. Bu da tadını bozuyor. Yoğurt misali bekledikçe ekşileşiyor.

1 Beğeni

Ben ilk kiti 14 gün kova 7 gün şişe yaptım. (başlanguç kiti kovayla satılan)
İkinci kitim export pilsner ve 7 gün kova 14 gün şişe olacak.
26.11.2016 da tadıma hazır olur.
Kitin üzerinde ingilizce yazanda 4-6 gün kova 14 gün şişe diyor.
Bence buna uymak lazım.
Daha öncede bu konuda eleştiri yazdım.
Kitte yazılan tarife neden uymuyoruz diye?

Tadım herşeyi söyleyecek. :blush:

1 Beğeni