Sabırsız olduğum doğrudur

11 gün kovada ve 5 gün şişede sabredebildim ve şuan ilk biramı yudumluyorum ve sonuç beni tatmin etti şuan Türkiye’deki ticari biralardan farkı yok. Denemek için 33 lük şişe yapmıştım. Gerçekten Butik Bira ya bu zevki bana yaşattığı için ne kadar teşekür etsem azdır.

1 Beğeni

muntons pilner sanırım kitiniz. berrak bir bira olmuş. ne kadar süre dolapta bekledi?
afiyet olsun

1 Beğeni

bu kadar kısa sürede bu berraklık… tebrikler

1 Beğeni

Kit pilsner, 1kg şeker ve kit mayası ile 11 gün kovada, 5 gün şişede, 2 saat buzdolabında bekledi şuan çok güzel fakat böyle yapın demiyorum. İlk kitimdi ve sabırsız davrandım neyse ki pişman etmedi.

muntons pilsner anladığım kadarıyla hızlı fermente oluyor. bir kaç yorumda 1 hafta kova 5 gün şişe yeterli diye okuduğum yorumlar oldu. en iyisi ölçüm seti alıp zaman kaybetmemek. benim de kovada 9. gün bitti. ölçüm seti aldım elime geçer geçmez ölçüp bir an evvel şişelemek istiyorum.

1. ve 11. günlerde 1004 değer aldım, forumda bu değerler 2 gün alınırsa sıkıntı olmaz falan yazılar okudum, çok yeni acemi olsam da sabırsız yapım beni “hadi şişele şunları” dedi bende şişeledim. Şişeden 5 gün sonra aynı ses “hadi aç bitane iç” dedi, dayanamadım içtim, yani abartmak istemiyorum ama güzel olmuştu, dayanamadım bi daha açtım iki tanesini gömdüm. Bu gece şişe açmayayım diye 3 tane Tuborg gold ve Grimbergen double ambree alıp kendimi durdurdum. :blush: