Sadece Buğday Birası Kiti işe yarar mı?

Selam beyler bayanlar ben geldim:)
Benim de ilk kitim geldi. Yarın başlayacağım inşallah hemen ilk soruma geçiyorum
Muntons Buğday birası kitini tercih ettim. Amacım, weihenstephaner tadını yakalayabilmek. Ancak forumda bazı arkadaşların Buğday kuru malt özü aldığını okudum.
Bunu katmak zorunda mıyız? Katmadan sadece kiti kullanarak nasıl bir tad elde ederim?? Bi yeşillendirirseniz sevinirim

hoşgeldiniz.

buğday malt özüyle yapmak zorunda değilsiniz.malt özleriyle biraz daha köpüklü ,belki biraz daha gövdeli biranız olur.

şekerle yaparsanız da emin olun çok büyük bir fark olmayacaktır.ilk kitinizde şekerle yapmanızı tavsiye ederim.sonradan malt özüyle de yapar kıyaslarsınız.

weihenstephaner tadına gelince,onu yakalamak olanaklı değil.

her birayı kendi renginde değerlendirmek daha güzel.sizin seçmiş olduğunuz kit de oldukça lezzetli.

1 Beğeni

Çok teşekkürler
Şeker oranını nasıl öğrenebilirim? 1,8 kg kitim var
Ne kadar şeker koymam gerekir?

siz 1 kg toz şeker ilave edeceksiniz.

Çok teşekkür ederim
Yarın başlıyorum, yılbaşına yetiştiririm umarım

öncelikle hoşgeldin dostum :slight_smile:

sorunu yanlış anlamadıysam sadece kit kullanarak bira kurulabilir mi onu merak ediyorsun.
Teorik olarak evet kurabilirsin fakat alkol oranı düşük ve tatsız bir bira olur.

birana alkol katmak için şeker (mayaları çalıştırmak için ) , alkol ve gövde-tat katmak için lme-dme ( açıklamalarını forumda aratarak bulabilirsin) kullanman gerekir.

Pratikte uygulanan yöntemlere gelirsek;
1- başlangıç kitiyle gelen talimatlara uyarak 1kg şeker kullanarak birana alkol katabilirsin. bu ilk deneme iyi bir yöntemdir. ısınma turu gibi düşün
2-forumda kurmak istediğin biraya uygun maya ve ilave olarak alkol oranını arttırmak için uygun kuru malt extract (dme) veya likit malt extract (lme) ile ilgili araştırma yaparsan daha değişik tariflere ulaşabilirsin. bu 2. aşamadır.

Ben sana ilk kitinde işleri temel seviyede tutmanı öneririm. böylece 2. kitinde yaptığın değişiklikleri daha kolay ayırt edebilirsin. bu biraz da sabır işi kolay gelsin :slight_smile:

1 Beğeni

peki madem…
ilkini dediğin gibi sadece şekerle yapayım, daha sonraki denemelerde dme kullanayım :slight_smile:

1 Beğeni

Üzgünüm weinstephaner hayalleri kurarken gusta oluverdi :slight_smile:
Kötü değil ama o kadar.
Ancak weinstephaner o kadar güzel ki, ulaşabilmek zor.
Benim önerim de 18 litre olarak kurmanız şeker kullanacaksanız ve uzunca bir süre şişede dinlendirmeniz içmeden önce.
Aslında şerbetçiotu çok güzel olabilir ancak henüz denemediğim için bilemiyorum.
Sanırım kitle kuracağınız için o ekşi dediğimiz tat sizde olmayacak.
Tadım yaptığınızda sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

1 Beğeni

Hacmi düşürmek şu an için en pratik çözüm gibi, 18-20 Lt

ilk kitte Wiehenstephaner, biraz abartılı bir hedef oldu farkındayım. 18 litre kuracağım dediğiniz gibi… her acemi gibi her aşamayı paylaşırım bu başlık altında.
çok teşekkürler

1 Beğeni

Merak etmeyin hepimizin hayali öyleydi :slight_smile:
18 litre ve kit mayasıyla kurup o beğenilmeyen tat var mı yok mu söyleyebilirseniz çok büyük katkı sağlamış olursunuz insanlığa…

1 Beğeni

kiti kurup; zamanı " Skip this step" diyesim var :slight_smile:
hepsi kolay da beklemesi en zor olanı galiba

kit 23 lt değil miydi?

bence 5 lt kaybınız olmasın.21-22 lt yapın.2 lt az değil! üstelik gövde olarak birşey değişmez.

22 litre’den 18 litre çok büyük farklara sebebiyet verir. Hem alkol oranını şeker ilavesiyle kabaca %6 düzeyine çıkartır, hem dme kullanımına gerek kalmadan gövde sorununu çözer. :+1:

Erkan Bey, benim size tek tavsiyem kit mayası ile buğday kurmamanız. WB06 ile kurduğum buğdaylarda ekşilik vs almadım çok da memnun kaldım ama forumda memnun kalmayan arkdaşların sayısı da yadsınamayacak kadar çok fakat yeni buğday birası mayaları var, hoşunuza giden içinize sinen birini seçin, mutlaka onlardan kullanın derim. S33le buğday birası olmaz. Başka bir kit olsaydı orjinalini kurun derdim ilk kitiniz olması açısından ama buğday tercih ettiyseniz, aradığınız tat hefeweizen ise kit mayasıya olmayacak, bilginiz olsun.

3 Beğeni

@pulka kit 22-23 litre ama açıkçası şu an önceliği miktardan ziyade, ilk biramda hüsrana uğramamak. lme veya dme de almadığım için gövde ve alkol sorununu çözebilirim diye düşünüyorum forumda okuduklarıma göre.

1 Beğeni

Wiehenstephaner yakalamanız imkansız gibi onun için all grain olayına girmeniz gerekir.
Ama kit ile yaptığınız birada gayet güzel oluyor, ama buğday birasında sanırım kilit nokta maya da bitiyor.
Ben Muntons Buğday kit + 1 kg DME + wb 06 maya + 200 gr şekerle kurdum 2 hafta geçti ama tadı hala oturmuş değil geç olgunlaşam bir kit Cerveza kurdum 2. haftasında maya kokusu yoktu, birde bock kit çok geç olgunlaşıyor.

2 Beğeni

Merhabalar ben Durul Güven,İlk defa yazıyırum Zonguldak’da dişhekimliği yapıyorum.premium pilsener,cortez gold ve muntons bock kurdum şimdiye kadar,iki kova kuruyorum ve sırada coopers buğday ve ruby red ale var.sorum şu,wb-06 buğday mayası ile klasik münixh buğday mayası arasındaki farklar nedir(özellikle tat açısından),teşekkürler…

25 gün önce kurduğum, 1 hafta önce şişelediğim muntons buğday kitinden dün bi tadım yapayım dedim. Gazlanması, köpüğü gayet iyi. Berraklık konusunda çok bir beklentim yoktu ki 1 hafta berraklık için çok az bir süre.

yalnız şöyle bir problem var ki, ciddi anlamda maya tadı geliyor. İçilmeyecek gibi değil ancak çok baskın, hatta %80 maya tadı alırken %20 de şeker tadı alıyorum. Açıkçası bu moralimi çok bozdu, bu rahatsız edici tatlar zamanla geçer mi? yoksa ben kurulumda bir hata mı yaptım?

Adı geçen mayayı kullanıp sonuçalan yok henüz sanırım. Bir ay sonra belli olur.

1 hafta erken, biraz daha sabır :slight_smile: