Şarap Oteli buldum.Bizim de Bira otelimiz olsa dedim..:)

(Onur Keskin) #1

Konu başlığı bira kültürü ama , görünce sizinle paylaşmak istedim.İnsanların yetiştirdikleri ve yaptıkları ürüne yaklaşımları çok etkileyici.Bizde de olsa dedirtiyor vallahi…:slight_smile: bira için olanını da bulursam koyacagım bu arada :smile:

(evbiracisi3 ) #2

Urla şarapçılığında benzer bir hizmeti var. Ben bir kez tesisi gezmeye gitmiştim. Çok sıcak karşılamışlardı.
http://www.2roomshotel.com/

(Onur Keskin) #3

mekan muhteşemmiş…:slight_smile: gercekten olmak istedim orada…

(biraci) #4

Neden bizim bir Prag’ımız yok :smiley: Biz bira kaynatmaya şerbetçiotu bulamazken, Çekler banyoya koyuyor :smile:

(Ezio Auditore) #5

Evet ben de gitmiştim. Odaları müthiş. Manzarası harika. Ama odanın günlüğü 500 civarıydı. Tavsiye ederim ama mutlaka herkes bir kere ziyaret etsin burayı. Bira konulu otellerin açılması için Türkiye’deki bira algısının değişmesi lazım. Bu kültürün yayılması ile mümkün. Nasıl ki kaliteli kahveden anlamıyoruz, kaliteli biradan da anlamıyoruz. Zamanla yaygınlaştıkça değişecektir bu durum.

(Mert Erkol) #6

2roomshotel de eve nerdeyse yarım saat olmasına rağmen bir hafta sonu kaldık. son derece keyifli müthiş bir yerdi. Toplu taşımaya uygun olsa tadımı orada yapalım derdim.

(gorkem_altug) #7

@kaan_gok hocam adamlar sabunundan şampuanına her çeşidini yapıyorlar biranın. Muazzam bir yer Prag :smile:

(Erinç Reyhanioğlu) #8

Merhaba, foruma katılalı çok olmadı, bu sohbeti yeni gördüm ve yazmak zorunda hissettim kendimi. Sizlerin de belirttiği üzere Çek Cumhuriyeti’nde bira üretimi evde bira yapma işinin en üst noktasında. Bilinen ticari biralar, şişelenmiş ve marketlerde satılan biralar sadece buzdağının ucu. Neredeyse her sokakta bir bira üreticisi ve lokantası var. Her bira da birbirinden farklı. Yaklaşık 2,5 ay Prag ve çevresinde yaşamış olmam beni biraya bu kadar bağlamıştır. Ben birayı gerçek anlamda orda tanıdım.
o bira spalarını da yaşadım, değişik ve keyifli bir duygu. Hatta “hangi çeşit bira doldurmak istersiniz?” sorusunu duyunca insan iyice çığrından çıkıyor.

Tahminimce burada yazan herkes de biliyordur ama bana göre Çek Cumhuriyeti’ni özel yapan, şişeden içemeyeceğiniz ve sadece tek adreste bulunan inanılmaz biralar. Bazıları gerçekten çok özel.

U Tomasu’nun yüzyılardır değiştirmeden uyguladığı yöntemi ile üretilen manastır birasını içme şansını yakaladım. Dünya biralarının büyük çoğunluğuna değişmem.

Konuyu görünce içim kaynadı, çenem açıldı. Sevgiler herkese.