Şarap şişesinde bira şişelemek?

forumlarda okuduğum kadarıyla şarap şişesi basınca yeteri kadar dayanıklı olamayacağından yapmayın diyorlar. ayrıca mantar basınca yeterince dayanamayıp fırlar diyenler var. ama hiç deneyip de patlama tecrübesini yaşayanlar da görmedim. bu yüzden size de bir sorayım dedim. belçika biralarımı şarap şişelerinde mantarın üstüne bir de kapşon geçirip saklamayı düşündüm, siz ne dersiniz? benzer bir şişeyle sizin veya bir tanıdığınızın tecrübesi oldu mu?

Şarap şişesine bira koymak gibi bir deneyimim yok, herşeyden önce bunu belirteyim. Ama uzun süre şarap ürettik bir grup arkadaş ve en azından bazı şarap şişelerinin nasıl daha neredeyse dokunmadan kırılabildiğini birinci elden gördük. Mantar fırlarsa yine iyi ve bu belki iyi ısıtılıp daraltılan kapşonla engellenebilir ama asıl dert şişenin parçalanması. Öyle böyle değil, bayağı unufak oluyor ve parçalar şarapnel gibi dağılıyor. Hele Belçika tipi (Bol gazlı diye okuyun, tüm belçika stilleri böyle) bir birada riske atmayın bence. Tabii şampanya ya da köpüklü şarap şişesi bulabilirseniz sorun yok. Onlar zaten yüksek basınç için.

3 Beğeni

anladım, bu kadar hassas olduğunu bilmiyordum. keşke şampanya yada köpüklü şaraplar için satılan şişeler satılsa. maalesef sadece klasik şarap şişesi satılıyor internette. teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni